Legia Warszawa – KS Waterpolo Poznań 10:8

DSW Waterpolo Poznań - Legia Warszawa  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Trwa druga kolejka Mistrzostw Polski Seniorów w Piłce Wodnej, w której KS Waterpolo Poznań spotka się na wyjeździe z Legią Warszawa.

Do tej pory Legia nie wygrała żadnego meczu z poznaniakami. Do tego w meczu otwarcia sezonu przegrali u siebie z Arkonią Szczecin, jednak to nie oznacza, że można ich lekceważyć.

Przed nami dwa niezwykle trudne mecze. Podejdziemy do nich bardzo skoncentrowani, pełni szacunku dla przeciwnika, który zwłaszcza na własnym basenie potrafi zaskakiwać. Legia Warszawa to w tej chwili młoda drużyna, która jest jednak bardzo dobrze poukładana taktycznie, więc spotkania będą na pewno wyrównane – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

Legioniści, tez nie poddają się bez walki:

W sobotę oraz niedzielę rozegramy niezwykle ważny dwumecz z Wicemistrzem Polski Waterpolo Poznań. Po przegranej pierwszej kolejce, nasi zawodnicy aby myśleć o tegorocznym sukcesie muszą wywalczyć komplet punktów. Zadanie to nie będzie łatwe, ponieważ spotkania rozgrywane pomiędzy tymi zespołami od lat należą do najbardziej emocjonujących oraz wyrównanych.

UKPW Legia Warszawa

10 - 8

Waterpolo Poznań

• 20:10 Koniec pierwszego spotkania w drugiej kolejce ekstraklasy w piłce wodnej. Legia Warszawa wygrywa dwoma bramkami z Waterpolo Poznan. Dziękujemy za wsparcie i zapraszamy na jutrzejsza relacje. Rewanz o 10:30. MVP dzisiejszego meczu zostali: Misza Yazerski z drużyny Waterpolo Poznan i Bartłomiej Troczynski z Legii Warszawa.
  • 20:06 Przed koncemmeczu podopieczni Jacka Maciaga zdobywają ósma bramkę!
  • 20:04 Dwie minuty do konca tego spotkania.
  • 20:04 Tomasz Rozycki wykluczony po raz trzeci. To oznacza, ze dziś juz w basenie go nie zobaczymy. Time out dla Legii
  • 20:00 Tracimy 10. bramkę...
  • 20:00 Karny dla Legii
  • 19:59 Jan Oleksów strzela na konto Legii dziewiąta bramkę.
  • 19:59 Prosto wbramkarza uderza Kowalewski.
  • 19:58 Wykluczenie Cirkovica.
  • 19:57 Bardzo ostro przebiega akcja pod bramka Legii. Gospodarze faulują, ale sędzia nie wyciąga konsekwencji.
  • 19:56 Rzut rożny dla Waterpolo Poznan. Bramkę ustrzelił Paweł Wielogorski. 7:8
  • 19:55 Poznań przy piłce.
  • 19:54 Sędzia daje znak i rozpoczyna czwarta kwarte.
  • 19:53 Czekamy na ostatnia dziś kwarte.
  • 19:52 Na chwile przed końcem trzeciej kwarty, sędzia nie uznaje bramki dla poznaniakow.
  • 19:51 Przedostatnia cześć spotkania powoli dobiega konca i tracimy ósma bramkę po ataku Troczynskiego.
  • 19:48 Piłka po stronie Legii. Rafał Bohenski wykluczony po raz kolejny. Znów gramy w osłabieniu, ale broni Misza Yazerski. Sędzia w koncu zauważa niesportowe zachowania Dawida Łuc, który wychodzi z wody.
  • 19:47 Nieco ponad 2 minuty do konca kwarty. Tracimy bramkę po strzale Tomasza Sykuly.
  • 19:45 Warszawa przy piłce. Z wody wykluczony Paweł Wielogorski. Trener prosi o time out dla Legii.
  • 19:45 Rożny dla Waterpolo Poznan
  • 19:43 Kolejny rzut rożny dla poznaniakow. Jest i rzut karny. Do strzału szykuje sie Jakub Goździak. Jest bramka!
  • 19:43 Trener Legii otrzymał żółta kartkę. Sędzia wykluczył tez zawodnika Legii.
  • 19:42 Andrzej Maciejewski zdobywa bramkę dla Legii. Wynik 5:6
  • 19:41 Warszawa przejmuje pilke
  • 19:40 Wykluczony z gry Paweł Wielogorski
  • 19:38 Pudłuje Paweł Wielogorski. Bramkę za to zdobywają gospodarze- Bartłomiej Troczynski.
  • 19:37 Czekamy z niecierpliwoscią na kolejne gole- wystartowała trzecia kwarta. Piłka dla Legii.
  • 19:34 Koniec drugiej kwarty.
  • 19:33 Pozostaje minuta do konca drugiej kwarty.
  • 19:32 Dawid Luc wykluczony z gry. Rożny dla Poznania. Bramkarz Legii broni.
  • 19:31 Tomasz Rozycki przejmuje pilke. Czy bedzie z tego złoty strzał.
  • 19:31 Sedzia namiętnie dyktuje wykluczenia dla Waterpolo Poznan. Niestety Legia odpiera nasz atak.
  • 19:29 Po kolejnej interwencji Miszy Yazerskiego sędzia znów wyklucza Oskara Szymonika. Legia wykorzystuje nasze osłabienie i aplikuje bramkę. 5:4 w Warszawie.
  • 19:27 4:20 do konca drugiej kwarty. Broni Yazerski, ale sędzia dyktuje rzut rożny. Wykluczenie po raz kolejny dla Oskara Szymonika. Legia prosi o time out.
  • 19:26 Jest kontra Legii- 5:3 Neven Cirkovic
  • 19:25 5:2 - strzela Tomasz Rozycki
  • 19:24 Eryk Dziaduk! Mamy pierwsza bramkę w tej kwarcie. Piękny strzał z daleka.
  • 19:23 Bardzo wartko i emocjonalnie toczy sie walka miedzy drużynami. Broni strzał Misza Yazerski. Jesteśmy w osłabieniu.
  • 19:22 Nieudany pierwszy atak na bramkę przeciwnika.
  • 19:21 Druga kwarta rozpoczęta. Pilke dla poznaniakow wywalczył kapitan.
  • 19:19 Mimo, ze zakończyła sie pierwsza kwarta, sędzia Maciej Michalak zdążył wykluczyć bramkarza Waterpolo Poznan- Mishe Yazerskiego.
  • 19:17 Oskar Szymonik zdobywa kolejnego gola dla drużyny. 3:2 sekundy dzieła nas od zakończenia pierwszej kwarty.
  • 19:16 Brawo Poznan! Wyrównuje na 2:2 kapitan poznaniakow, Tomasz Rozycki. Wykluczenie Oskara Szymonika.
  • 19:15 Niestety wykorzystuje go Maciej Kozera. Legia wysuwa sie na prowadzenie- 2:1
  • 19:14 Rzut karny dla Legii
  • 19:14 Misha Yazerski broni. Odpowiadają Warszawiacy, jednak cios prosto w bramkarza.
  • 19:13 Waterpolo Poznan przy piłce. Niecelny strzał kapitana. 2:30 do konca kwarty.
  • 19:11 Sędzia wznawia gre. Tomasz Rozycki wciąż poza basenem.
  • 19:10 Time out dla drużyny z Warszawy.
  • 19:10 Wykluczony Tomasz Rozycki
  • 19:09 Wracamy do gry
  • 19:08 Tracimy pilke. Time out dla Poznania.
  • 19:07 Sędzia nie uznał gola poznaniakow, ale mamy w koncu upragniona bramkę- strzela Paweł. wielogorski.
  • 19:06 Bardzo mocno pilnowany przez legionistów kapitan - Tomasz Rozycki
  • 19:06 Brak porozumienia miedzy zawodnikami
  • 19:05 Udana interwencja Mikhaila Yazerskiego. Legioniści faulują poznaniakow. Nie trafia w światło bramki Paweł Wielogorski. Warszawa przy piłce.
  • 19:04 Wykluczenie Bartłomieja Kowalewskiego. Osłabienie poznaniakow wykorzystują gospodarze. 1:0
  • 19:03 Legia wywalczyła pierwsza pilke
  • 19:00 Druga kolejka ekstraklasy piłki wodnej wlasnie startuje. Waterpolo Poznan walczy w Warszawie z Legia. Trzymajcie kciuki!
  • 18:57 Zawodnicy czekają juz na gwizdek sędziego.
  • 18:50 Zwarci i gotowi, czekamy juz na rozpoczęcie kolejnego zmagania! Tym razem witamy z basenu w Warszawie. Jeszcze ostatnie rzuty i przygotowania. Liczymy, ze jesteście z nami ?