POZnań

Kreatorzy mody z poznańskiej “Odzieżówki”

Wystawa młodych kreatorów mody w UMP (1)  Foto: TD

Eteryczne zwiewne motyle, eleganckie wieczorowe kreacje i współczesna kryza z gwoździami to oryginalne projekty uczniów Zespołu Szkół Odzieżowych które oglądać możemy na wystawie w Urzędzie Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim.

Przedstawione projekty są różnorodne stylistycznie i co ważne, podejmują także dyskusję ze światem. Młodzi projektanci z popularnej „Odzieżówki” zaprezentowali kilkanaście oryginalnych kreacji będących m.in. pochwałą wyobraźni jako formy wolności, refleksją nad wykorzystaniem naturalnych futer i bogactwem, a nawet propozycją wykorzystania materiałów budowlanych w modzie!

Wiele projektów jest bardzo dojrzałych, a przygotowali je uczniowie nie tylko klas czwartych ale także pierwszych – mówi Lidia Koralewska, prowadząca pracownię projektową. To były ćwiczenia koncepcyjne, ale niektóre z podobnych projektów autorki i autorzy prezentowali wcześniej podczas takich imprez jak Pyrkon.

Zespół Szkól Odzieżowych przy ulicy Kazimierza Wielkiego kształci młodych krawców i projektantów mody, a profil edukacyjny dobrze wpisuje się we współczesny trend zainteresowania stylizacją, modą i projektowaniem. Placówka współpracuje z wieloma firmami branży odzieżowej, jest więc szansa zobaczenia przedstawionych kreacji w przyszłych kolekcjach domów mody!

Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek, 2 października o godzinie 12:30 w Urzędzie Miasta Poznania na Placu Kolegiackim [hol na parterze]. Ekspozycja potrwa do 13 października 2017 roku.

Użyte w artykule zdjęcia: Lidia Koralewska, TD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz