Kradli udając pracowników PCK.

oszusci 1  Foto:

Policjanci kryminalni z Grunwaldu zatrzymali cztery osoby, które okradły starsze małżeństwo. Sprawcy twierdząc, że są pracownikami PCK weszli do mieszkania, z którego podczas nieuwagi domowników, ukradli kilkadziesiąt tysięcy złotych. Grupa złożona z dwóch kobiet i mężczyzn odpowie za swoje czyny przez poznańskim Sądem. Za kradzieże grozi im do kilku lat pozbawienia wolności. Policjanci z Grunwaldu poszukują ewentualnych, kolejnych ofiar, które do tej pory nie zawiadomiły Policji o przestępstwach na swoją szkodę.

oszusci 1

We wtorek po południu policjanci otrzymali informacje o kradzieży kilkudziesięciu tysięcy złotych, na szkodę starszego małżeństwa z Grunwaldu. Ze wstępnej informacji wynikało, że młoda kobieta, podająca się za pracownika PCK, oferowała pomoc finansową ze strony „reprezentowanej” przez nią instytucji. W międzyczasie, w mieszkaniu pojawił się jej wspólnik. Gdy domownicy zajęci byli wypełnianiem fikcyjnej ankiety, wspólnik zaczął niepostrzeżenie plądrować mieszkanie, kradnąc jednocześnie gotówkę.

oszusci 3

Gdy para z „PCK” wyszła z mieszkania, 80-letni domownicy stwierdzili, że ich schowek z pieniędzmi jest pusty. Dzięki błyskawicznemu powiadomieniu policji i niesamowitej czujności sąsiadów, rozpoczęły się poszukiwania przestępców. Na jednej z grunwaldzkich ulic, policjanci dostrzegli mercedesa, z czterema osobami wewnątrz. Osoby te na widok funkcjonariuszy zaczęły uciekać. Już po chwili, dwie kobiety i dwaj mężczyźni byli zatrzymani. Znaleziono też zwitek pieniędzy, który jedna z uciekinierek odrzuciła w trakcie ucieczki.

oszusci 2

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz