POZnań

Koziołki i dzieciaki pomagają chorej Zosi

Koziołki przed Urzędemi Miasta będą miały ciepło   Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

To już poznańska tradycja. Na Boże Narodzenie koziołki otrzymują świąteczne ubranka. W tym roku przedsięwzięciu towarzyszy charytatywna akcja.

Koziołki przed Urzędemi Miasta będą miały ciepło  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterJutrzejszym, w samo południe dzieci, z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 z ul. Prądzyńskiego, ubiorą w świąteczne szaty Poznańskie Koziołki znajdujące się na skwerze przed gmachem Urzędu Miasta.

Tradycja ta zapoczątkowana została 9 lat temu. Tym razem koziołki na placu Kolegiackim przystroją uczniowie z klasy 0, ale udział w tej uroczystości wezmą prawie wszyscy uczniowie tej szkoły, a to za sprawą akcji charytatywnej na rzecz ciężko chorej Zosi.

Pod opieką nauczycieli, poszczególne klasy w tym maluchy z zerówki, przemaszerują różnymi drogami z ul. Prądzyńskiego na Stary Rynek. Po wysłuchaniu hejnału wszyscy przejdą na plac Kolegiacki ażeby przystroić koziołki. Napotkanym przechodniom dzieci wręczać będą ulotki z prośbą o wsparcie finansowe dla Zosi. Cała akcja odbywa się pod hasłem: Pomagają nam. My pomagamy innym.

Więcej informacji o akcji: www.zs2poznan.com

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz