Koszykarki AZS muszą poczekać na 10 zwycięstwo!

Koszykarki AZS  Foto: Wojciech Klepka

Tym razem nie udało się koszykarkom AZS pokonać drużyny z Ostrowa. Niestety nie ma 10 zwycięstwa poznanianek w pierwszej lidze. Drugiej w sezonie porażki doznał Poznań City Center AZS. Tym razem musiał uznać wyższość innego zespołu z Wielkopolski – TS Ostrovi Ostrów Wlkp. przegrywając 13 punktami 79:92.

Koszykarki AZS Foto: Wojciech KlepkaPrzez trzy kwarty mecz był zacięty, a wynik oscylował wokół remisu. Jednak po raz kolejny akademiczki przegrały wysoko czwartą kwartę – 18:28. Tym razem powodem był brak zawodniczek podkoszowych. Akademiczki bowiem do Ostrowa pojechały bez Weroniki Telengi i Magdaleny Koperwas, a na pozycji drugiego centra z „musu” musiała zagrać Elżbieta Giedrojć. Ta jednak pokazała się z rewelacyjnej strony zdobywając double-double: 19 punktów (ponad 65% z gry) i 10 zbiórek.

Bardzo dobrze zagrała też Barbara Skowronek, która zdobyła 24 punkty (80% z gry i 100% z linii rzutów wolnych) i 4 zbiórki. Niestety w połowie czwartej kwarty opuściła parkiet z powodu 5 fauli osobistych, osłabiając zespół pod koszem. Wykorzystały to ostrowianki „odjeżdżając” akademiczkom. Trener Ryszard Barański po raz kolejny miał bardzo ograniczone pole manewru jeżeli chodzi o zmienniczki, dlatego w Poznań City Center AZS trzy zawodniczki spędziły 40 min na parkiecie, a Giedrojć grała prawie 38 min.

Po tej porażce akademiczki zrównały się punktami ze Ślęzą Wrocław (mają ich po 20) i w tej chwili współliderują w tabeli 1 ligi.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. – Poznań City Center AZS 92:79 (23:22, 22:18, 19:21, 28:18)

Koszykarki AZS Poznań Foto: Wojciech Klepka

fot: Wojciech Klepka