Aglomeracja Komorniki

Kosmici, rakiety i Marsjanie w Komornikach

nauka na wesolo  Foto:

Jak stanąć na suficie? Do czego jest potrzebny kosmiczny skafander? I jak działa silnik odrzutowy, a jak słoneczny żagiel? Podczas naukowego weekendu w Komornikach dzieci odkryją tajemnice kosmosu i poznają prawa fizyki. Największa atrakcja, to budowa i wystrzelenie w kosmos własnej rakiety! Wszystko w bazie marsjańskiej w towarzystwie robotów – nauka na wesoło już w najbliższy weekend 8-9 września w CH Auchan.

Mija pierwszy tydzień nowego roku szkolnego. Pedagodzy zgodnie twierdzą, że dzieci najszybciej przyswajają naukę przez zabawę. Okazja ku temu będzie podczas weekendowej imprezy „Nauka na wesoło”, gdzie uczniowie będą poznawać tajniki fizyki i astronomii.

nauka na wesolo

Na dzieci czeka pokaz szalonego naukowca, przygotowany pod kątem „kosmicznych problemów”. Odpowie na pytania i pokaże, jak działa silnik pulsacyjny, silnik odrzutowy, czy słoneczny żagiel – jeden z najnowszych pomysłów NASA. Dzieci się dowiedzą, jak stworzyć sztuczną grawitację w statku kosmicznym. Cała masa ciekawych eksperymentów z wysokim i niskim ciśnieniem.

Na fanów kosmicznych pojazdów kosmicznych czeka nie lada gratka. Będzie można zbudować i wystrzelić w przestworza własną rakietę z silnikiem odrzutowym. Dla najdzielniejszych młodych naukowców czeka możliwość zaprogramowania robota, by ten sam dostarczył ładunek do bazy. Zadanie nie jest łatwe. Na robota czeka wiele przeszkód i tylko odpowiednio napisany program gwarantuje sukces. Najlepsi zdobędą tytuł Marjańskiego Programisty.

Impreza „Nauka na wesoło” potrwa dwa dni – 8 i 9 września w godzinach 11.00-18.00. Wydarzenie jest drugim z cyklu wrześniowych obchodów 11-lecia istnienia CH Auchan Komorniki.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz