POZnań

Korowód Świętego Marcina – zdjęcia

Korowód świętego Marcina  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Korowód Świętego Marcina wrócił na swoją “starą” trasę. Parada ze Świętym Marcinem na czele przeszła z ul. Piekary na parking przed Zamkiem, gdzie Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, przekazał klucze do miasta.

Uroczystość przed Zamkiem była kulminacją Imienin Ulicy, które poprzedzone były oficjalnymi obchodami 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Święto Niepodległości obchodzimy po poznańsku: rodzinnie, kolorowo i wesoło – mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, wręczając klucze solenizantowi. – Dziękuję za tak liczne przybycie, za to, że pokazujemy dziś całej Polsce, jak świętować z radością i życzliwie traktować drugiego człowieka. Dzisiaj w Poznaniu rządzi święty Marcin! Przekazuję mu te klucze z pełnym przekonaniem, że będą to najlepsze rządy w mieście.

Wręczenie kluczy zakończyło Korowód Św. Marcina, który w tym roku wrócił na swoją dawną trasę. Z ulicy Piekary pod Centrum Kultury Zamek przemaszerowało ok. 300 uczestników, witanych przez setki mieszkańców miasta i turystów. W korowodzie udział wzięli artyści, akrobaci, społecznicy, uczniowie poznańskich szkół, rekonstruktorzy oraz sam Święty Marcin w towarzystwie legionistów.

Impreza potrwa do wieczora, przed nami jeszcze:

16-17:30 Kraków Street Band / koncert uliczny / chodnik na ul. Święty Marcin od ul. Gwarnej do ul. Ratajczaka
18:15-19:15 Izzy and The Black Trees /koncert / Scena przed CK ZAMEK
19:30-21 Pablopavo i Ludziki / koncert / Scena przed CK ZAMEK
21-21:30 Finał Imienin Ulicy Świety Marcin / koncert połączony z pokazem akrobatycznym / plac przed CK ZAMEK

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter, lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz