POZnań

Imieniny Św. Marcina

Imieniny Św. Marcin 2019  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Imienin Ulicy Święty Marcin poprzedzone obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości co roku przyciąga mnóstwo poznaniaków.

Po raz pierwszy poznaniacy bawili się na nowo wyremontowanym odcinku ulicy Święty Marcin, gdzie odbyły się koncerty takich zespołów jak Siły Specjalne, Noise-Band czy Krakow Street Band. Można też było oglądać pokazy sportowe i taneczne oraz wziąć udział w warsztatach cyrkowych. W obchody włączyli się także przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe, którzy prowadzą działalność na ul. Św. Marcin.

11 listopada nie mogło też zabraknąć rogali świętomarcińskich, które między innymi sprzedawał prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Zebrane pieniądze ze sprzedanych wypieków zasiliły konto Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka.

Na głównej scenie przed Zamkiem zagrał zespół Izzy and The Black Trees, który zwyciężył w konkursie “Gramy u siebie”. Gwiazdą wieczoru był Pablopavo i Ludziki. Na finał imienin ulicy Święty Marcin zamiast fajerwerków zobaczyliśmy pokaz akrobatyczny.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz