Aglomeracja

Korekty rozkładu na liniach podmiejskich

Autobus - linia 902  Foto: ZTM

Od 1 stycznia 2021r. (piątek), na liniach podmiejskich wprowadzone zostaną całoroczne zmiany w zakresie funkcjonowania oraz rozkładu jazdy. Na części tras uruchomione zostaną dodatkowe przystanki.

Linie nr 250, 257, 703, 705, 716, 729

Uruchomiony zostanie nowy przystanek autobusowy Konarzewo/S5 (w kierunku przystanku Konarzewo/Os. 25-lecia) oraz Chomęcice/S5 (w kierunku przystanku Chomęcice/ Szkoła). Przystanki będą miały status na żądanie (n/ż).

Linia nr 701

Nastąpi korekta sobotniego rozkładu jazdy. Uruchomionych zostanie w godz. 9:00-18:00 dodatkowych 5 kursów z pętli Górczyn, oraz 5 kursów z pętli Komorniki/Jeziorna. Nastąpi korekta niedzielnego rozkładu jazdy.

Linia nr 703

W dni robocze nastąpi likwidacja kursu z przystanku Konarzewo/Pętla przez Sycowska Centrum Handlowe o godz. 15:30. Kurs będzie wykonywany (jako linia nr 705) przez Rosnówko i Sycowska Centrum Handlowe. Wprowadzony zostanie kurs o godz. 18:00 z przystanku Konarzewo/Pętla przez Sycowska Centrum Handlowe.

W sobotnim rozkładzie jazdy zostanie zwiększona liczba kursów z Górczyna (dodatkowe 2 kursy) oraz z Konarzewa/Pętla (dodatkowe 3 kursy).

W niedzielnym rozkładzie jazdy zostanie zwiększona liczba kursów z Górczyna (+1), a zmniejszona z Konarzewa (-2).

Linia nr 705

W dni robocze odjazd z pętli Górczyn o godz. 16:20 zostanie przesunięty na godz. 16:25, dodany zostanie kurs z przystanku Konarzewo/Pętla przez Sycowska Centrum Handlowe o godz. 15:30, zlikwidowany zostanie kurs o godz. 18:00 z przystanku Konarzewo/Pętla przez Sycowska Centrum Handlowe (kurs będzie wykonywany jako linia 703 przez Sycowska Centrum Handlowe).

W sobotnim rozkładzie jazdy zostanie zwiększona liczba kursów z Górczyna (+2) oraz z Konarzewa/Pętla (+1).

W niedzielnym rozkładzie jazdy zostanie zwiększona liczba kursów z Konarzewa/Pętla (+3).

Linia nr 707

W sobotnim rozkładzie jazdy dodatkowo wydłużono jeden kurs z Górczyna przez Sycowska Centrum Handlowe do przystanku Rosnówko/Stacja, (wcześniej był do Komorniki/Jeziorna) oraz z przystanku Rosnówko/Stacja przez Sycowska Centrum Handlowe do pętli Górczyn (wcześniej był z przystanku Komorniki/Jeziorna).

W niedzielnym rozkładzie jazdy: (do tej pory linia w okresie ferii letnich i zimowych nie funkcjonowała) nastąpi wydłużenie 6 kursów z pętli Górczyn do przystanku Rosnówko/Stacja przez Sycowska Centrum Handlowe (wcześniej kursy były realizowane do Komorniki/Jeziorna) oraz wydłużenie 6 kursów z pętli Rosnówko/Stacja przez Sycowska Centrum Handlowe do pętli Górczyn (wcześniej kursy realizowane były od przystanku Komorniki/ Jeziorna).

Linia nr 710

W niedziele komunikacja będzie funkcjonowała według sobotniego rozkładu jazdy (8 kursów z pętli Górczyn oraz 8 kursów z przystanku Komorniki/Kolumba).

Linia nr 716

zmiana trasy na odcinku Głuchowo/Morelowa – Chomęcice/S5

Użyte w artykule zdjęcia: ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz