Aglomeracja

Konsultacje Park & Ride

PCC Parking  Foto:

PCC ParkingSpójna polityka parkingowa dla gmin z terenu powiatu poznańskiego, system parkingów typu Park & Ride – to główne tematy konsultacji społecznych, jakie rozpoczną się 19 lutego.

Idea parkingów Park & Ride jest prosta. Kierowcy zostawiają samochód na bezpłatnym parkingu, dojeżdżają do Poznania komunikacją zbiorową i na terenie miasta Poznania podróżują komunikacją miejską.

Polityka parkingowa według autorów powinna być kształtowana tak, aby zapewnić zrównoważony rozwój Aglomeracji Poznańskiej, poprzez maksymalną integrację systemów transportowych, uregulowany wzrost dostępności komunikacyjnej obszarów oraz ochronę środowiska, w którym żyjemy.

Autorzy “Polityki parkingowej” wskazują na wiele zysków płynących z tworzenia spójnej polityki parkingowej i systemu parkingów Park & Ride, w tym m.in. szybszy i mniej kosztowny dojazd do Poznania, bezpiecznie zaparkowany samochód na monitorowanym parkingu w wybranej miejscowości lub na obrzeżach miasta Poznania, brak konieczności stania w korkach. Kolejną korzyścią jest brak straty czasu na szukanie miejsca parkingowego, znaczne oszczędności na kosztach paliwa i parkowania. Wskazuje się także na zyski w postaci mniejszego ruchu samochodowego, mniejszych korków na ulicach miasta. Istotną kwestią związaną z ochroną środowiska jest mniejsze zanieczyszczenie powietrza poprzez wykorzystanie zbiorowej komunikacji.

Udział w konsultacjach społecznych daje mieszkańcom oraz przedstawicielom poszczególnych instytucji możliwość wpływu na usprawnienie podróżowania na terenie własnej gminy, powiatu i całej aglomeracji poznańskiej. Ponadto biorąc udział w konsultacjach każdy ma wpływ na to: jaka polityka parkingowa będzie prowadzona, czy i gdzie będą budowane parkingi Park & Ride, jak będą one zorganizowane i wyposażone, oznaczone oraz ile będzie takich miejsc parkingowych.

W konsultacjach można wziac udział na kilka różnych sposobów:
– biorąc udział w ankiecie internetowej- http://www.politykaparkingowa.pl/ankieta,
– przesyłając swoje uwagi e-mailem – tz@um.poznan.pl
– biorąc udział w konsultacjach społecznych:

19 lutego 2015 roku o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej Nr 15, os. Jana III Sobieskiego 105 w Poznaniu.
20 lutego 2015 roku o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej Nr 87, ul. Leszka 42 w Poznaniu.
23 lutego 2015 roku o godzinie 17:00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3, ul. Jesionowa 14 w Poznaniu.
24 lutego 2015 roku o godzinie 17:00 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2, ul. Żonkilowa 78 w Poznaniu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz