POZnań

Konkurs: Jak zagospodarować wolne tory?

Zagospodarowanie wolnych torów  Foto: UMP

Zagospodarowanie wolnych torów Foto: UMPRozpoczęto konkurs na projekt urbanistycznego zagospodarowania terenów Wolnych Torów w Poznaniu. Pula nagród w konkursie, organizowany przez Miasto Poznań i Polskie Koleje Państwowe, wynosi ponad czterystatysięcy złotych.

Jak zaznacza architekt Miasta i dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury UMP Andrzej Nowak – celem konkursu jest uzyskanie najlepszego rozwiązania programowo – przestrzennego dla Terenów Wolnych Torów, jako nowej dzielnicy miasta, proponującego przede wszystkim funkcjonalną sprawność nowego kompleksu urbanistycznego w strukturze miasta i metropolii poznańskiej.

Ogłaszając konkurs, na konferencji z przedstawicielami PKP i Stowarzyszenia Architektów Polskich, zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski podkreślał, że: to niezwykle ważne miejsce w Poznaniu, od lat dyskutowane, to przedmiot wielu debat publicznych. Ważne w tym konkursie urbanistycznym dostępne SA wszystkie materiały zebrane w czasie tych dyskusji. Prezydent Wudarski dodał, że ma nadzieję, że będzie to konkurs międzynarodowy, będziemy go wkrótce prezentować także na targach w Cannes.

Kilka dat ważnych w konkursie:
Ostateczny termin składania pytań dot. Regulaminu – 20 marca 2015r.
Ostateczny termin udzielania odpowiedzi dot. Regulaminu – 27 marca 2015r.
Ostateczny termin składania Wniosków – 31 marca 2015r.
Ostateczny termin składania prac konkursowych w I Etapie – 30 czerwca 2015r.
Rozstrzygnięcie I Etapu wraz z zaproszeniem wybranych Uczestników do II Etapu Konkursu – do 15 lipca 2015r.
Ostateczny termin składania prac konkursowych w II Etapie – 15 października 2015r.
Ogłoszenie wyników Konkursu (rozstrzygnięcie II Etapu), dyskusja i otwarcie wystawy prac konkursowych – do 30 października 2015r.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz