Sport

Koniec rundy zasadniczej Waterpolo

KS Waterpolo Poznań - AZS UW Waterpolo  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

KS Waterpolo Poznań zakończył rundę zasadniczą na piątym miejscu. Teraz rozpocznie się walka w grupie mistrzowskiej o medale.

Chciałbym podziękować całej drużynie za olbrzymie zaangażowanie i zdrowie włożone w ten mecz. Nasi przeciwnicy okazali się skuteczniejsi w ataku i to oni odnieśli zwycięstwo. Według mojej opinii odgwizdanie 16 przewinień indywidualnych w tym 8 rzutów karnych przeciwko nam — podcięło nasze skrzydła. Decyzje te wprowadziły dużo nerwowości w naszych szeregach, co bezpośrednio odbiło się na grze. Takie mecze się jednak zdarzają i musimy wyciągnąć wnioski na przyszłość. Wiemy, co trzeba poprawić i jak grać, aby wyniki były lepsze. Pierwszą rundę rozgrywek kończymy na całkiem dobrym piątym miejscu w Ekstraklasie i powoli szykujemy się na rundę rewanżową, którą rozpoczniemy meczem z KSZO w Poznaniu 4-5 marca. Po drodze zagramy jeszcze w finale Pucharu Polski 2023 rozgrywanym w Bytomiu 11 i 12 lutego – relacjonuje prezes i zawodnik Tomasz Różycki.

Waterpolo Poznań 10:15 AZS UW Waterpolo [5 bramek z rzutów karnych]

Udział w rozgrywkach Ekstraklasy jest możliwy dzięki wsparciu Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania oraz sponsorów i partnerów – firm: VITEX, Pracownia Zdrowia i Urody, Malta Ski, Małopolanka & Spa, Marino Bistrot, MG13 a także patronów medialnych: TVP3 Poznań, Radio Poznań, Planeta Sportu, WTK, lepszyPOZNAN.pl i Sportowy-Poznań.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz