K U L T U R A

Koncertowo Pod Minogą

Marcelina (29.10.2014) Pod Minogą  Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Jak co roku, klub Pod Minogą zaprasza na koncerty zróżnicowanych muzycznie zespołów. Kto już jest znużony początkiem roku szkolnego, akademickiego, albo powrotu do pracy po wakacjach – ten z pewnością powinien znaleźć coś dla siebie.

9 października w klubie Pod Minogą wystąpi Jafia, będący ikoną polskiej sceny reggae. Aktualnie muzycy promują swój ostatni album – „KA RA VA NA” – którego producentem jest Marcin Pospieszalski, laureat czterech Fryderyków, znany choćby ze współpracy z Anną Marią Jopek. Na nowej płycie formacji Dawida Portasza można usłyszeć mnóstwo ciekawych inspiracji – od soulu po funk i blues, a gościnnie pojawiają się m.in. Kayah i Wojciech Karolak. Koncert zacznie się o godz. 19:30.

Dzień później o godz. 19 wystąpi Mjut, który zadebiutował w 2007 r. piosenką „Do końca wszystkiego”. Jesienią 2014 r. ukazał się pierwszy singiel „Tyle, ile chcę”, zapowiadający nowy materiał. MJUT w Poznaniu będzie promował swój najnowszy album „9”, który miał swoją premierę miał 25 września.

W niedzielę 11 października (19:00) zagrają Neony. Zespół zadebiutował w Jarocinie w 2010 roku wygrywając konkurs młodych zespołów. Jesienią 4 lata później zespół Neony wystąpił na 20 koncertach z zespołem happysad i pokazał się 25 tysięcznej publiczności, która genialnie przyjęła zespół. Aktualnie Neony ruszają w pierwszą samodzielną trasę koncertową pt. UniformTour 2015, która obejmuje ponad 20 miast w całej Polsce.

Zespół Epic Rap Battles of History zagra 14 października. Wspomniana grupa to wyjątkowy projekt – energetyczne połączenie muzyki i komedii. Ich koncert to niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć na żywo artystów mających ponad 12 milionów subskrypcji i prawie dwa miliardy wyświetleń na portalu YouTube. Twórcy Rap Battles Of History – Nice Peter i Epic Lloyd – zabiorą widzów w podróż przez historię i muzykę na swoich koncertach po raz pierwszy w Europie. Koncert rozpocznie się o godz. 19.

A dwa dni później (również od 19:00) Komety i The Stubs. Wspólna trasa koncertowa Komet i The Stubs jest wyjątkową okazją do zobaczenia na jednej scenie dwóch ważnych i ciekawych warszawskich zespołów. Obie grupy aktywnie koncertują na różnych szerokościach geograficznych propagując swoje oryginalne spojrzenie na rock’n’roll. Tym razem łączą swoje siły by przez kilka jesienno-zimowych weekendów pojawić się w najciekawszych koncertowniach w kraju.

17 października o 20 odbędzie się koncert zespołu Besides. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Powstał w 2011 roku, swój materiał rozpoczął promować na jesień 2012 roku. Po 2 latach od wydania debiutanckiego „We Were So Wrong” zespół wraca z nowym albumem “Everything Is”, który ukaże się w połowie października. Płyta, jak mówią sami muzycy będzie bardziej urozmaicona brzmieniowo. Na poznańskim koncercie wspierać ich będzie zespół Ayden.

Carpark North wystąpi 21 października o godz. 19. Grupa powstała w 1999 roku w Aarhus jako trio i w niezmienionym składzie działa do dziś. Zespół ma na swoim koncie sporo sukcesów – m.in. nagrodę Danish Music Awards za najlepsze video (za klip do utworu „Human”), a także kontrakt płytowy z Sony Music. W tym roku ukazał się ich najnowszy album – „Phoenix”, to piąta płyta w dorobku zespołu. Utwory ze wszystkich z pewnością będzie można usłyszeć na koncercie w Klubie Pod Minogą.

Dwa dni później, 23 paździenika zabrzmi koncert zespołu Antigama. Jest to kapela grindcorowa, która będzie promowała na nadchodzącej trasie swoje najnowsze wydawnictwo “The Insolent”. Wspierać ich będzie łódzki zespół doomspeedowy X i poznański ROGI.

25 października Planet of Zeus zawita w Klubie Pod Minogą o godz. 20. Planet of Zeus jest heavy rockowym zespołem z Aten. Powstał w 2000 roku i od tamtej pory uformował sobie mocną bazę fanów nie tylko w Grecji, ale i w całej Europie. Do tej pory wydali dwa albumy i aktualnie pracują nad trzecią. W roli supportu wystąpi zespół Red Scalp z Pleszewa, który jak sami członkowie mówią – grają stonerowo pustynne klimaty z vintage’ową nutą Black Sabbath, z kopem Down czy Orange Goblin.

W ostatnim dniu października o godz. 19 zagra THCulture. Jak sam zespół mówi o swojej twórczości: energia zawarta w słowach i dźwiękach Trance Human Culture to prowokacja do poszerzenia własnej świadomości, zaproszenie do tańca ciała i myśli…

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz