Nowe Miasto

Komunikacyjne utrudnienia na liniach do Franowa

Tramwaj - Tunel Franowo  Foto: Poznańskie Inwestycje Miejskie

W najbliższą sobotę czekają nas utrudnienia w komunikacji na Franowo. W związku z przeglądami technicznymi tunelu na trasie do zajezdni na Ratajach, w sobotę, 1 kwietnia 2017 r. w godzinach 7.00-14.00, zmienione zostaną trasy linii tramwajowych nr 1, 16 i 18 oraz linii autobusowej nr 54.

Tramwaj - Tunel Franowo

W sobotę, 1 kwietnia odbędą się przeglądy techniczne w tunelu znajdującym się na trasie na Franowo, m.in. sprawdzone zostanie działanie systemów przeciwpożarowych. W związku z tym, istnieje konieczność zamknięcia (w godzinach od 7.00 do 14.00) tej trasy – informuje rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Podczas trwania przeglądów tramwaje linii nr 1 będą kursować Trasą Kórnicką i ulicą Jana Pawła II do Zawad. Tramwaje linii nr 16 pojadą natomiast do Starołęki (przez Górny Taras Rataj i ul. Starołęcką). Także linia nr 18 zostanie skierowana – przez Górny Taras Rataj i Starołęcką – do Starołęki.

Trasę zmieni również jedna linia autobusowa: Linia nr 54- SPŁAWIE – … – Krzywoustego – Wiatraczna – Kurlandzka – Piaśnicka – Chartowo – Kurlandzka – Szwajcarska – FRANOWO

Aby ułatwić pasażerom podróże w rejonie Chartowo-Franowo uruchomiona zostanie linia autobusowa „za tramwaj” T1 (pojazdy na tej linii będą kursować co około 10 minut).

Linia T1: SZWEDZKA – Szwajcarska – Kurlandzka – Piaśnicka – Chartowo – Kurlandzka – Szwajcarska – SZWEDZKA

Użyte w artykule zdjęcia: Poznańskie Inwestycje Miejskie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz