Aglomeracja

Komunikacja po majowym weekendzie – wraca rozkład roboczy

Autobus 48 Bukowska Zeylanda  Foto: lepszyPOZNAN / TD

W związku z zapowiedzią władz państwowych dotyczącą powrotu do szkół dzieci z klas 1-3 oraz „odmrażania” poszczególnych branż gospodarki, komunikacja miejska i podmiejska ZTM od wtorku (4 maja) wraca do roboczego rozkładu jazdy, który obowiązywał przed 29 marca br.

Zgodnie z zapowiedzią Rządu RP od 4 maja do szkół wrócą dzieci klas 1-3. Stopniowo „odmrażane” będą też poszczególne branże gospodarki. W najbliższym czasie otwarte zostaną m.in. galerie handlowe, siłownie, restauracje. Znaczący spadek liczby zachorowań nie tylko pozwala na sukcesywne odwoływanie obostrzeń, ale także przekłada się zmniejszenie ryzyka wysokiej absencji wśród motorniczych i kierowców. Dlatego możliwy jest powrót do rozkładu jazdy sprzed 29 marca, tym bardziej, że można się spodziewać wyższej frekwencji w tramwajach i autobusach.

Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada od 4 maja, przywrócenie wszystkich rozkładów jazdy obowiązujących w dni robocze – także kursy szkolne (m.in. na liniach nr 124, 886 czy 889). Obowiązywał będzie tym samym roboczy rozkład jazdy, który obowiązywał przed 29 marca (w zakresie częstotliwości, z aktualnymi trasami).

Komunikacja tramwajowa:

Kursy od poniedziałku do piątku realizowane zgodnie z roboczym rozkładem jazdy (z wyjątkiem poniedziałku 3 maja 2021 – kiedy obowiązuje świąteczny rozkład jazdy)

Komunikacja autobusowa:

Kursy od poniedziałku do piątku realizowane zgodnie z roboczym rozkładem jazdy (z wyjątkiem poniedziałku 3 maja 2021 – kiedy obowiązuje świąteczny rozkład jazdy) z następującymi zmianami:

Linia nr 121 – przywrócenie kursowania linii,

Linia nr 124 – przywrócenie kursowania linii w ograniczonym zakresie czasowym. Kursy realizowane bez dowozu dzieci na zajęcia pozalekcyjne,

Linia nr 154 – zawieszone kursy na odcinku Spławie – Krzesiny,

Linia nr 188 – przywrócenie kursowania linii,

Linia nr 312 – przywrócone wjazdy do przystanku Miękowo/Stokrotkowa oraz Bolechowo-Os./Zespół Szkół,

Linia nr 431 – przywrócone wjazdy na przystanek Kleszczewo/Szkoła II,

Linia nr 432 – przywrócone wjazdy na przystanek Bylin/Wieś i Kleszczewo/Szkoła II,

Linia nr 527 – przywrócone kursy na odcinku Kamionki/Pętla – Kamionki/Szkoła,

Linia nr 603 – nie będzie realizowany kurs o 7:00 z przystanku Łęczyca/Dworcowa (oznaczony w rozkładzie literą S),

Linia nr 690 – przywrócenie kursowania linii,

Linia nr 729 – przywrócone kursy o godzinie 7:55, 15:25 i 17:40 z Ogrodów oraz 6:40 i 16:30 z Dopiewa,

Linia nr 813 – kursy z Ogrodów do Kaźmierza o godzinie 14:10 i 16:11 nie będą wjeżdżać do Kokoszczyna.

Linia nr 886 – przywrócenie kursowania linii,

Linia nr 889 – przywrócenie kursowania linii.

Wciąż obowiązują rządowe limity w komunikacji miejskiej. Na liniach ZTM w tym samym czasie może w pojeździe podróżować tyle osób, ile wynosi 30 proc. wszystkich miejsc siedzących i stojących, z tym, że co drugie miejsce siedzące musi być wolne. Cały czas w pojazdach oraz w przestrzeni publicznej jest obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką.

Tramwaj - Królowej Jadwigi - po remoncie (13) Foto: UMP
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / TD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz