Stare Miasto

Komornik chce wylicytować na aukcji największego przyjaciela człowieka – sztuk 3.

Flatcoat_retriever  Foto: wikipedia

Psa możemy kupić z profesjonalnej hodowli, możemy także przygarnąć ze schroniska, ale także – co okazuje się, że jest w Polsce dozwolone wylicytować na aukcji komorniczej!

Flatcoat_retriever Foto: wikipediaKomornik z kancelarii przy ulicy Chociszewskiego wystawił na aukcję 3 sztuki psa. Wylicytować więc możemy 6.letniego Leo – Flat Coated Retrievera, 8.letnią suczkę tej samej rasy oraz psa nr ident.98100000214620, który wabi się „Benny”.

Na stronie internetowej komornika możemy przeczytać: Ruchomości można oglądać w dzień licytacji w miejscu i czasie oznaczonym przez urzędnika. Cena wywołania wynosi 3/4 wartości szacunkowej. Ruchomości – a jakże – można przejąć za kwoty od 375 zł do 1175 zł w cenie wywoławczej.

Informację otrzymaliśmy od naszego czytelnika, zbulwersowanego takim traktowaniem zwierząt, przywiązanych do swoich opiekunów. Ludziom zdarzają się różne potknięcia, długi należy oddawać, ale takie postępowanie, w stosunku do psów i innych domowych zwierzaków jest po prostu nieludzkie – napisał pan Karol.

Jak możemy przeczytać w Internetowej encyklopedii psów: Flat-coated to pies inteligentny, bystry i bardzo przywiązany do człowieka. W stosunku do obcych psy tej rasy są ufne i nie nadają się na psy obronne. Z natury przyjacielski, w kontaktach z dziećmi jest delikatny i cierpliwy. Pies ten nie lubi przemocy i krzyku, a zwłaszcza samotności. Właściciel flata powinien być opanowany, spokojny i zrównoważony. Flatcoat nie powinien być twardo prowadzony, jest to pies o znikomej chęci do zdominowania członków rodziny, który potrzebuje ciepła i serdeczności ze strony właściciela.

W Polsce wystawianie zwierząt na licytacje komornicze jest legalne. W ramach odzyskania długu sprzedane mogą zostać nie tylko zwierzęta hodowlane, ale też domowe. Wystawienie na aukcję zwierzęcia, traktowanego często jak członka rodziny jest w opinii prawników sposobem na szybkie i skuteczne odzyskanie należności.

Golden_Retrievers Foto: wikipedia

5 komentarzy

kliknij by dodać komentarz