K U L T U R A

Komisarz Kaczmarek prowadzi kolejne śledztwo

Okładka ksiązki Mecz  Foto:

Okładka ksiązki MeczLubimy książki z Poznaniem w tle. Z dreszczykiem emocji podążamy ulicami Starego Miasta, Jeżyc – tymi sprzed lat, próbując wyobrazić sobie miejsca w których śledztwo prowadzi komisarz Kaczmarek. W najnowszym kryminale Piotra Bojarskiego, „Mecz” wydanym przez Wydawnictwo Media Rodzina detektyw odkrywać będzie tajemnice Wildy.

W 1938 roku Poznań żyje spotkaniem Warty z sowiecką drużyną z Charkowa. Komisarz Kaczmarek nie ma jednak głowy do sportu. Gdy w zakładach Cegielskiego zostaje zamordowany Walery Barszcz, śledczy zaczyna podejrzewać, że do miasta zawitała cosa nostra. Aby odkryć tajemnicę denata i zapobiec dalszym śmierciom, musi przystąpić do meczu z mordercą. Meczu, który zaprowadzi go na stadion.

To tylko krótki opis tego, co dzieje się na stronach kryminału „Mecz” Piotra Bojarskiego. Wcześniej śledztwa komisarza Kaczmarka mogliśmy śledzić w powieści “Kryptonim Posen”, wydanej w 2011 roku. Bojarski jest także autorem zbioru reportaży Cztery twarze Prusaka.

Najnowsza powieść „Mecz” toczy się na Wildzie, dlatego razem z Wydawnictwem Media Rodzina zapraszamy na spotkanie z autorem do wildeckiej filii Biblioteki Raczyńskich przy ulicy Roboczej 4. Początek, w środę o 19:00. Wstęp wolny.

Fabryka Cegielskiego, rok 1921  Foto: fotopolska

Fabryka Cegielskiego, okres międzywojenny, fot: fotopolska


Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz