K U L T U R A

Kolorowy korowód na rozpoczęcie światowego przeglądu folkloru!

Festiwal folkloru Integracje na Starym Rynku  Foto: mat. prasowe

Mamy folklor we krwi! To idea tegorocznej, siedemnastej już edycji Światowego Przeglądu Folkloru Integracje. Publiczność Poznania i wielkopolskich miast będzie mogła podziwiać tancerzy z całego świata. W tym roku koncert finałowy odbędzie się w Swarzędzu. Festiwal trwać będzie 9 dni od 11 do 19 sierpnia 2018 r.

W festiwalu weźmie udział 6 grup: ze Słowacji, Chorwacji, Hiszpanii, Panamy, Kanady i Polski. Przegląd rozpocznie się w sobotę, 11 sierpnia koncertem w Nowym Tomyślu. Koncert inauguracyjny w Poznaniu w Parku Wilsona oraz kolorowy korowód ulicą Półwiejską odbędą się w poniedziałek, 13 sierpnia.

Przez cały festiwalowy tydzień artyści odwiedzą Leszno, Wronki, Damasławek, Wrześnię. Całość zakończy się koncertem finałowym w Swarzędzu na rynku 19 sierpnia o 21:00. Poza tym czekają nas wieczory narodowe oraz turniej sportów tradycyjnych – jednym słowem, moc ludowych atrakcji.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, gdyż zainspirowani akcją Mam folklor we krwi!, chcemy propagować oddawanie krwi. Od 7 sierpnia towarzyszyć nam będzie krwiobus, w którym każdy będzie mógł oddać krew. Tego dnia znajdziecie nas przy Przystani Posnania nad Warta – informuje Natalia Żuk, rzeczniczka festiwalu.

Organizatorzy starają się, by festiwalowe koncerty były niesamowitym przeżyciem dla publiczności i uczestników. Podczas koncertu finałowego prezentowane są najlepsze punkty programu zespołów, a do jego organizacji buduje się kilka scen, wykorzystuje kilkadziesiąt reflektorów oraz ponad sto mikrofonów.

Na miejsce koncertu wybieramy co roku inne miejsce, które stanowi urokliwe tło do spektaklu składającego się z tańca, śpiewu i muzyki – mówi Dariusz Majchrowicz, dyrektor artystyczny festiwalu. W tym roku jest to Swarzędz, w którym od lat uwielbiamy występować, dzięki fantastycznej atmosferze, którą budujemy ze wspaniałą publicznością.

Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne. Szczegóły na stronie www.festiwal.awf.poznan.pl

Użyte w artykule zdjęcia: mat. prasowe, lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaskowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz