Sport

Kolejorz przed spotkaniem z Pogonią Szczecin

5. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Pogoń Szczecin (najlepsi na świecie kibice)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Kolejorz podejmie u siebie Pogoń Szczecin. Jeśli spojrzeć na tabelę Ekstraklasy, faworytem tego spotkania są goście, którzy są znacznie wyżej w tabeli od Lecha Poznań. Piłkarze z Poznania zagrają jednak pierwszy mecz pod okiem nowego trenera. Czy ta zmiana okaże się lekiem na całe zło?

Poprzedniego trenera zawodnicy “zwolnili” grając z meczu na mecz coraz gorzej. Czy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki diametralnie zmieni się sposób gry i rozpocznie się odrabianie strat? Trener Kolejorza zapowiada walkę o zwycięstwo i to niezależnie od tego z kim będziemy grać, w jakim ustawieniu. Ma to być nowa mentalność drużyny.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że Pogoń jest niewygodnym rywalem dla Lecha, często skupia się na kontratakach i ostatnio przygotowywaliśmy się na ten element gry – mówi Nenad Bjelica – jesteśmy świadomi tego z kim się mierzymy i podczas niedzielnego meczu będziemy chcieli zneutralizować ich atuty.

Podczas najbliższego meczu drużyna Lecha ma, jak dodaje trener, grać w sposób zgodny z jego filozofią. Być może nowe rozdanie będzie szansą dla tych, którzy wcześniej nie grali od pierwszej minuty. Nenad Bjelica ma do dyspozycji praktycznie wszystkich piłkarzy. Wyjątkiem jest Jasmin Burić, którego występ w niedzielę stoi pod znakiem zapytania z powodu jego choroby. Nie zobaczmy na pewno na boisku Nicki Bille Nielsena, którego absencja potrwa jeszcze około trzech tygodni.

W niedzielę na pewno na stadionie będzie panować gorąca atmosfera – zapowiada Marcin Robak – dla Pogoni to najbliższy wyjazd i jestem przekonany, że piłkarze oraz kibice będą traktować to spotkanie wyjątkowo.

Mecz Kolejorza z Pogonią Szczecin w ramach 8 kolejki Ekstraklasy rozpocznie się na stadionie przy Bułgarskiej w niedzielę (11.09) o godzinie 15:30.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz