Kolejorz – Polonia Warszawa 0:1 (0:0)

kks  Foto: kks

kks Foto: kksPo godzinie 15:30 rozpoczął się przy Bułgarskiej mecz Kolejorza z Polonią Warszawa. Jest to pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe Pucharu Polski.

pierwsze minuty dość nudne – podarujmy sobie 😉

13′ – minucie Sobiech fauluje Arboledę i zostaje upomniany żółtą kartką. Minutę później pierwsza groźna akcja pod bramką gości, zakończona strzałem Rafała Murawskiego, niestety niecelnym. Ożywiły się trybuny.

15′ – kolejna żółta kartka dla Polonii – tym razem za nieprzepisowe zatrzymanie Rudnevsa, żółty kartonik otrzymuje Rachwał

19′ – Rudnevs strzela, ale niestety piłka znów przelatuje obok bramki

21′ – kolejny strzał, tym razem w wykonaniu Kikuta – baaaaaaaaaardzo niecelny

22′ – polonia wykonuje rzut wolny, ale nasza obrona była na miejscu 🙂 próba kontrataku nieudana, bo co nagle, to po diable 😉

27′ – kolejna żółta kartka dla Poloni? Tosik za faul powinien dostać – tak!

28′ – bramkarz gości pięknie wyłapuje piłkę – szkoda… kolejna próba montowania akcji, ale tym razem Rudnevs gubi piłkę

Gdyby nie faule, mecz byłby nudny… ale Lech coraz częściej próbuje dostać się pod bramkę Polonii. Niestety strzały niecelne.

30′ – Kikut pędzi z piłką w kierunku bramki, ale jest powstrzymany – może mało elegancko, ale przepisowo  – decyduje sędzia

32′ – Mierzejewski z lewej strony dośrodkowuje do Smolarka – na szczęście dla nas mało precyzyjnie

35′ – jakaś kopanina pod bramką Przyrowskiego – bez sensu, bez bramki

38′ – dobra akcja Kolejorza, ale Polonia ratuje się w ostatniej chwili przed wbiciem piłki do bramki

40′ – Smolarek walcząc o piłkę w pobliżu naszej bramki fauluje i sędzia przerywa akcje

43′ – kolejny bardzo nieudany strzał – Kiełb z dystansu strzela, ale bramkarz Polonii odprowadza ją ze spokojem wzrokiem, gdy ta szybuje ponad bramką

45′ – sędzia dolicza 1 minutę

45′ – Mierzejewski próbuje podać do Smolarka, ale ten nie dochodzi do piłki, którą przechwytuje Kotorowski – koniec I połowy – nudnej niestety

Druga połowa to zmiany – w miejsce Kikuta wchodzi na boisko Krivets.

48′ – obie drużyny nadal grają jakby z pewną taką nieśmiałością… czekamy na GOOOOOOOOOOOOOOLEEEEEEEEEEE!

52′ – Krivets trochę ucierpiał w pojedynku o piłkę, ale już biega 🙂

54′ – Bruno strzela w kierunku bramki, ale ostatni dotyka piłkę Arboleda!!!!!!!!!!!!!!! po co??!! gol dla Polonii

56′ – no nic, trzeba zapomnieć, wsłuchać się w doping i atakować bramkę gości – wreszcie skutecznie!

59′ – sędziowie jakoś nie mogą się dogadać i powodują spore zamieszanie na boisku

60′ – Mierzejewski wykonuje rzut wolny, silny strzał na bramkę Kotorowskiego, ale niecelnie

63′ – dobra akcja i strzał Kiełba – niestety zablokowany przez obronę Polonii

64′ – boisko opuszcza Smolarekm, a w jego miejsce pojawia się Adamović

64′ – Przyrowski wspaniale broni, wyłuskując piłkę Arboledzie, a ten tradycyjnie w takiej sytuacji zaczyna dobrą grę – ale aktorską 🙁

66′ – Schodzi Wołąkiewicz, wbiega Mikołajczak

67′ – gra zostaje przerwana – potrzebna jest pomoc dla Trałki

70′ – faul na Murawskim – nieładny!

72′ – Bruno zostaje zatrzymany przez Bosackiego – od kilku minut na bosku dominuje Polonia

73′ – Krivets strzelaaaaaaaaaaaaa, ale piłkę wybija obrona, jeszcze jesteśmy przy piłce, już nie… trafia w ręce bramkarza gości

75′ – Kiełb wykonuje rzut wolny, ale wbija piłkę w dwuosobowy mur

77′ – Stilić schodzi, Kamiński wchodzi

79′ – Trałka fauluje Kamińskiego – żółta kartka? to już 4 dla Polonii

79′ – nie potrafimy poważnie zagrozić bramce Przyrowskiego, choć próby trwają

82′ – Arboleda stara się strzelić bramkę – tym razem główką i tym razem do bramki gości – ale za słabo, by był to strzał skuteczny

85′ – znów jakieś zamieszanie przez sędziów – Krivets wykonywać będzie wolny, ale źle dośrodkowuje, poprawiają koledzy, ale znów nad zawodnikami wyskakuje Przyrowski i łapie piłkę

87′ – rożny dla Polonii – piłka przelatuje i nikt się po nią “nie zgłasza”

90′ – zmiana w Polonii – Mierzejewskiego zmienia Ganczarczyk

90′ – Krivets dzisiaj pięknie strzela w zawodników Polonii

90′ – mamy dodatkowe 3 minuty – wystarczy na strzelenie bramki? Nic na to nie wskazuje – szkoda

91′ – oj groźnie pod bramką Kotora!

kończ pan panie sędzio mecz – nienajlepszy niestety. Kolejorz do ostatniej sekundy próbował, ale nieskutecznie zagrozić bramce gości.

Być może wina leży po stronie murawy, może niskiej temperatury? Szkoda – trzymamy kciuki za rewanż – ten z Bragą i ten z Polonią!