KOLEJNA OFIARA NA ROWERZE

Masa krytyczna
Masa krytyczna

Masa krytyczna

Niestety doszło do kolejnego wypadku, w którym zginęła osoba jadąca rowerem. Do tragedii doszło w środowy wieczór na ulicy Pułaskiego przy ulicy Przepadek. Jadących rowerzystów potrącił tramwaj. Mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. Niestety 25 letnia kobieta mimo udzielonej pomocy zmarła.

Co było przyczyną wypadku? Policja nie chce jeszcze tego przesądzać.

Co mogło być przyczyną? Brak ścieżek rowerowych? Być może. W naszym mieście jest ich wciąż za mało i nie tworzą jeszcze wygodnej i bezpiecznej sieci jaką widzi się w wielu miastach w Niemczech. Dopóki się to nie zmieni trudno mówić o bezpiecznym podróżowaniu rowerem.

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • przeraza mnie to, najgorsza jest ulica Garbary, gdzien kierowcy jada jak szaleni, jest szeroki chodnik, ale juz raz zaplacilem tam mandat. Strach jezdzic rowerem!

  • w Poznaniu bezpieczne są tylko chodniki – niestety… jedyna bezpieczna ścieżka to ta na piątkowie – ale co dalej? masz rację – garbary są makabryczne, ale jechał ktoś warszawską gdzie samochody mkną ponad 100 km/h ??
    tramwaje też często jadą albo na czerwonym, albo “straszą” samochody – kto im podskoczy?

  • Garbary sa rzeczywoscie masakryczne – kiedys jechalem – czulem ze auta praktycznie się o mnei ocieraja – teraz omijam ta ulice, niby jest sciezka na Starym Miescie ale jazda po bruku jest koszmarna!