K U L T U R A

Kobiety projektują, uczą i ubierają!

Fun Fashion Design Day to interesujące wydarzenie festiwalu No Women No Art w całości poświęcone modzie i designowi zgodnym z ideą slow fashion i wzornictwa przyjaznego środowisku. 7 października pokażemy, że do eko-designu można podchodzić z przymrużeniem oka, dlatego hasłem dnia modowego będą „ZABAWY”. Przedstawimy projektantki, stylistki i artystki, które modę traktują jak plac zabaw. Hasło „ZABAWY” potraktujemy jako temat i obiekt modowych warsztatów oraz zaproszenie do wspólnej, dobrej zabawy. Na warsztaty pod okiem projektantek i stylistek zapraszamy zarówno dorosłych, którzy tęsknią za dzieciństwem (mężczyźni, wieczni chłopcy są mile widziani!), jak i dzieci, napisała z zaproszeniu Aneta Grzegorzewska Półtorak.

na_kiermaszu

Tłem dla Fun Fashion Design Day będzie pokaz multimedialny, prezentujący materiały z sesji fotograficznych cyklu „Solar & K MAG inspirują”. Nieszablonowe i zaskakujące zdjęcia autorstwa młodych, utalentowanych fotografów, pasjonatów fotografii i mody oraz blogerów ukażą festiwalowym widzom modę jako przestrzeń do twórczych i niebanalnych poszukiwań.

Slow Fashion

Kiermasz Slow Fashion będąc częścią imprez odbywających się w Concordii jest promocją idei slow fashion . Jak zapewniają organizatorki projekty prezentowane na targach, cenowo prawie nie odbiegają od popularnych sieciówek, a mają nad nimi przewagę niskonakładowej produkcji, oryginalności, jakości materiału i dbałości o detal, oraz, przede wszystkim indywidualnym podejściem do klienta.

„Twórczy recykling ciucha” – to natomiast warsztaty szycia prowadzone przez Magdę Hasiak, jedną z najbardziej rozpoznawalnych poznańskich projektantek, współtwórczynię marki Selektornia.

Amatorów i amatorki bezpretensjonalnej i niebanalnej biżuterii będą mogli wziąć udział w warsztatach z Julią Jasiczak. Zajęcia zabiorą uczestników w czasy dzieciństwa i przypomną ulubione zabawki! Postaramy się o przemycić trochę tej beztroski do naszej “dorosłej” codzienności, wykorzystując zabawki do stworzenia wyjątkowej biżuterii. Nadamy zabawkom nową funkcję, niekoniecznie poważną, a jednak bliższą naszej codzienności.

Lista warsztatów jest długa, obejmuje także m.in. akcesoria domowe i fotografię. Szczegółowe informacje znajdziecie w naszym Kalendarium wydarzeń

Magda_Hasiak

Magda Hasiak, jedna z najbardziej rozpoznawalnych poznańskich projektantek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz