K U L T U R A

Kobieta i jej biżuteria w obiektywie

Kobiety w obiektywie Marii Magdaleny Kwiatkiewicz  Foto: Maria Magdalena Kwiatkiewicz

Kobiety w obiektywie Marii Magdaleny Kwiatkiewicz Foto: Maria Magdalena KwiatkiewiczZapraszamy was na niezwykłą wystawę fotografii. Autorka zdjęć, Magdalena Kwiatkiewicz, podróżując po świecie zapisywała swym aparatem historie wielu kobiet i ich biżuterii.

Dlaczego warto wybrać się na tę wystawę? Bo jest ciekawa, autentyczna – powiedziała nam jeszcze przed jej otwarciem przedstawicielka Galerii Yes, w której wystawa będzie prezentowana. Dodała również, że z każdym zdjęciem związana jest jakaś ciekawa historia. Te jednak mamy okazję dopowiedzieć sobie sami, bo nie są one spisane, nie poznamy ich bezpośrednio. Magdalena Kwiatkiewicz prezentuje przedstawicielki różnych kultur. Biżuterię, którą noszą kupowała lub dostawała, dzięki czemu możemy ją również podziwiać na tej wystawie.

Wśród zdjęć zwraca uwagę między innymi fotografia małej dziewczynki jednego z plemion, które słynie z kobiet o bardzo długich szyjach. Ten efekt uzyskuje się poprzez nietypową biżuterię – stalowe “naszyjniki”. Co roku zakładane są kolejne metalowe obręcze.
Wernisaż wystawy odbędzie się w Galerii Yes mieszczącej się w Hotelu Bazar (ul. Paderewskiego 7) w czwartek 13 października o godzinie 19:00. Będzie to okazja do poznania autorki prezentowanych fotografii.

Wystawę będzie można oglądać do końca listopada od poniedziałku do piątku od 11:00 do 19:00 oraz w soboty od 11:00 do 15:00.

/

Kobiety w obiektywie Marii Magdaleny Kwiatkiewicz Foto: Maria Magdalena Kwiatkiewicz

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz