K U L T U R A

Kino Rialto na czerwonym dywanie w Gdyni?

38. Gdynia - Festiwal Filmowy  Foto: 38. Gdynia - Festiwal Filmowy

Wyróżnienie Polskiego Instytutu Sztuki filmowej to jedna z najważniejszych nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. Wśród nominowanych w kategorii najlepsze kino w tym roku jest m.in. poznańskie Rialto.

38. Gdynia - Festiwal Filmowy Foto: 38. Gdynia - Festiwal FilmowyUroczysta gala wręczenia Nagród PISF tegorocznym laureatom odbędzie się 10 września 2013, podczas 38. Gdynia – Festiwal Filmowy. Obok Rialta o nagrodę rywalizują Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” w Zamościu oraz Kino studyjne Amok w Gliwicach. W kategorii “Krajowe wydarzenie filmowe” nominowane zostały także wrzesińskie “Prowincjonalia”.

Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. To jedyne polskie nagrody, wręczane w kilkunastu kategoriach, za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina i ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej. Nagrody PISF są przyznawane od 2008 roku.

Uroczysta gala wręczenia Nagród PISF tegorocznym laureatom odbędzie się 10 września 2013, podczas 38. Gdynia – Festiwal Filmowy. Nagrody wręczane są w postaci statuetki zaprojektowanej przez Piotra Michnikowskiego. Laureaci w każdej kategorii otrzymają również nagrodę pieniężną w wysokości 15.000 zł.

Na nagrody mają szanse również poznaniacy, których filmy walczyć będą o głosy publiczności podczas konkursu kina niezależnego w ramach Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Więcej o tym przeczytasz tutaj.

Kino Rialto Foto: lepszyPOZNAN.pl / TD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz