K U L T U R A

Kino łóżkowe i filmowe kolacje. Są już bilety na Transatlantyk Festival

Transatlantyk 2013_Kino Kulinarne  Foto: mat. prasowe

Kino Kulinarne i Kino Łóżkowe to niekwestionowane hity Festiwalu Transatlantyk. Oryginalne pomysły i nietypowa oprawa sprawiają, że kino smakuje jeszcze lepiej. Znane jest już filmowe menu  oraz program tegorocznego kina pod baldachimem. Wydarzenie rozpoczyna się 8 sierpnia.

Transatlantyk 2013_Kino Kulinarne Foto: mat. prasoweTegoroczne filmowe kolacje odbywać się będą w parku w Wildzie, w towarzystwie szefów kuchni, a serwowane będą takie filmy jak: Dzisiejsze czasy” Chaplina czy Smak curry” w reżyserii Ritesha Batra. Bilety kosztują sporo, bo 160 zł.

Kucharze z poznańskich restauracji przygotują za to dania doskonale skomponowane z filmowymi obrazami. I tak „Smakowi curry” towarzyszyć będą przystawka: Konfitowane żółtko zielononóżki, paneer, lody kulfi curry, kokosowa masala i puder Rogan Josh, a na główne danie podana będzie Passanda z podhalańskiej jagnięciny, róża, żółty burak, czarnuszka i Witosławski miód lipowy.

Kino Łóżkowe to jedna z najbardziej lubianych festiwalowych sekcji festiwalu i oryginalne kulturalne wydarzenie. Leżąc w szerokich, dwuosobowych łóżkach z baldachimami będzie można zobaczyć zestaw świetnych produkcji, od klasyki kina przez przeboje ostatnich lat, aż po kilka ciekawych premier. W programie: 10 000 km. (reż. Carlos Marques – Marcet), Wojna światów (reż. Steven Spielberg), Dyktator (reż. Charles Chaplin), Obywatel roku (reż. Hans Petter Moland) czy Sklep dla samobójców (reż. Patrice Leconte). Cena biletów to 30 zł za łóżko.

Więcej informacji na: www.transatlantyk.org.

Transatlantyk 2013_Kino Łóżkowe Foto: mat. prasowe

FILMY KINA ŁÓŻKOWEGO:

10 000 km. (reż. Carlos Marques – Marcet) – wzruszająca historia miłości na odległość pomiędzy dwójką bohaterów, z których jedno mieszka w Hiszpanii, drugie zaś w USA.
Anioł śmierci (reż. Lucia Puenzo) – film pokazywany podczas ubiegłorocznego festiwalu w Cannes. Pewna argentyńska rodzina zaprzyjaźnia się z niezwykle sympatycznym Niemcem. Nie wiedzą, że to Josef Mengele, słynny zbrodniarz wojenny.
Wojna światów (reż. Steven Spielberg) – jeden z największych sukcesów kasowych 2005 roku, czyli jak Steven Spielberg przełożył na ekran kultową powieść science-fiction autorstwa H.G. Wellsa. Uwaga! Odtwórca głównej roli w filmie, Justin Chatwin, będzie specjalnym gościem pokazu!
Cztery lwy (reż. Christopher Morris) – przepełniona brytyjskim humorem czarna komedia o grupce niezbyt rozgarniętych młodych ludzi, którzy marzą by zostać terrorystami i wielkimi męczennikami. Nagroda Brytyjskiej Akademii Filmowej za najlepszy debiut roku!
Dyktator (reż. Charles Chaplin) – losy przywódcy totalitarnego państwa i Żyda, który uciekł z getta przedstawionego w karykaturalnym świetle. Podobieństwo tych bohaterów jest rzekomo przypadkowe… Jedno z największych arcydzieł Chaplina.
Gracz (reż. Karoly Makk) – historia nietypowej relacji, wiążącej Fiodora Dostojewskiego i jego młodą stenotypistkę, która musi pilnować, by pisarz ukończył swoją książkę w terminie.
Jesteśmy najlepsi (reż. Lukas Moodysson) – lata 80, Skandynawia. Grupa nastolatek pragnie założyć zespół punkowy. Niestety nie umieją na niczym grać, ale przecież nie o to w punk rocku chodzi… Świetna, nostalgiczna komedia Lukasa Moodyssona, autora słynnego “Fucking Amal”.
Obywatel roku (reż. Hans Petter Moland) – norweska odpowiedź na przesycone czarnym humorem filmy braci Coen. Pewien znany z przykładnego życia mężczyzna szykuje zemstę na gangsterach, którzy zabili jego syna. Niesamowity, zaskakujący scenariusz i świetny Stellan Skarsgard w roli głównej.
Sklep dla samobójców (reż. Patrice Leconte) – Animacja dla dorosłych. W “Sklepie dla samobójców” pełno jest absurdalnych, żywcem wyjętego z Rolanda Topora, żartów. Fabuła jest skupiona na przygodach właścicieli sklepu z materiałami do… odebrania sobie życia.
Siła kobiet (reż. JR) – sławny twórca sztuki ulicznej opowiada o wspaniałych, godnych podziwu kobietach, zamieszkujących najbiedniejsze zakątki świata.
Synekdocha, Nowy Jork (reż. Charlie Kaufman) – wszystkim fanom zmarłego w tym roku Philipa Seymoura Hoffmanna przypominamy jeden z jego najlepszych filmów. “Synekdocha, Nowy Jork” to ekscentryczny dramat o niemogącym poradzić sobie z własną sztuką teatralną reżyserze.
W jego oczach (reż. Daniel Ribeiro) – premiera prosto z Brazylii. “W moich oczach” opowiada o młodym, niewidomym chłopcu, który niespodziewanie zakochuje się w swoim koledze.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz