K U L T U R A

Kino, koncert, teatr na placu Wolności

strefa kulturalno gastronomiczna na placu wolnosci  Foto: materiały prasowe

Miasto Poznań i Estrada Poznańska zapraszają na wydarzenia kulturalne w samym centrum stolicy Wielkopolski. Przez ponad trzy miesiące na placu Wolności będzie można posłuchać koncertów, obejrzeć spektakle dla najmłodszych i pokazy filmowe lub pojeździć na historycznej karuzeli. Będzie też coś można zjeść lub wypić w jednym z kilkunastu punktów gastronomicznych, które swoje stałe lokale mają na Starym Rynku.

Zapraszamy do odwiedzania placu Wolności, który w tym sezonie wyjątkowo został przekształcony nie tylko w centrum kultury. Jak już wcześniej zapowiadaliśmy, powstała tu również strefa gastronomiczna, którą przygotowali restauratorzy ze Starego Rynku – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania

Na Starym Rynku trwa przebudowa, dzięki której odnowiona zostanie infrastruktura podziemna, a sama płyta rynku będzie równa. Przez toczące się prace restauratorzy nie mogą obecnie wystawić tam ogródków. Alternatywą na lato jest postawienie stoiska na placu Wolności. Możliwość prowadzenia takiego miejsca otrzymał każdy właściciel lokalu z rejonu Starego Rynku, który wyraził chęć we wskazanym przez Estradę Poznańską terminie. 

Od 16 czerwca na placu Wolności działa trzynaście punktów z jedzeniem i piciem, które swoje stacjonarne lokale mają w rejonie przebudowanego Starego Rynku. 

To trzynastu restauratorów ze Starego Rynku, którzy przenieśli swoje ogródki na plac Wolności. Stworzyli oni specjalną kartę menu, dzięki czemu można zasmakować całą kuchnię świata np hiszpańską, włoską, meksykańską, amerykańską, japońską, no i naszą rodzimą polską – informuje Anna Dorna, koordynatorka strefy gastronomicznej na placu Wolności. 

Strefa ma działać do 9 października i będzie otwarta codziennie w godz. 12-21. Wyjątkiem mogą być dni z ekstremalną pogodą (opady/upał). 

Dodatkowo została uruchomiona odrestaurowana 100-letnia piętrowa karuzela wenecka. Będzie ona biletowana, a działać będzie od godz. 12 do 21. 

Program kulturalny

Strefa gastronomiczna nie była kompletna, gdyby nie zadbanie przez Estradę Poznańską o ofertę kulturalną – zaznacza Mariusz Wiśniewski. 

Zapraszamy ludzi w różnym wieku. W piątki na scenie będą odbywały się się koncerty. Z kolei w niedzielę przygotowany został program dla najmłodszych ze spektaklami. Będą też rozmaite warsztaty i wydarzenia organizowane przez ngo’sy. Lato także czas kina plenerowego. My proponujemy “Kino czarno-białe – zaprasza Małgorzata Kempa, dyrektorka Estrady Poznańskiej. 

17 czerwca odbył się pierwszy koncert na placu Wolności. Wystąpił wówczas Adam Nowak znany z zespołu Raz Dwa Trzy. W najbliższym czasie zagrają m.in.  Biff, Agata Karczewska, Bez i Smutne piosenki. Na placu Wolności nie zabraknie też warsztatów dla dzieci, nauki tańca, slamów poetyckich, czy silent disco. W lipcu odbędą się tam wydarzenia z okazji 15. edycji festiwalu ANIMATOR – kwalifikującego do Oscara Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych. Wstęp na większość wydarzeń będzie bezpłatny.

strefa kulturalno gastronomiczna na placu wolnosci Foto: materiały prasowe
Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz