K U L T U R A

Kino Kawiarnia i spacer – w sierpniowe soboty na Garbarach!

Garbary przechadzka  Foto: Marcin Muth

1875 metrów historii Poznania będzie można poznać podczas cyklicznego wydarzenia Kino, kawiarnia i spacer na Garbarach! Spacer z przewodnikiem zakończy się słodkim poczęstunkiem, a z powodu pandemii nie będzie kina, za to organizatorzy zapraszają na ciekawą wystawę i konkurs z nagrodami! Wystarczy uważnie słuchać opowieści o historii wyjątkowej ulicy i jej mieszkańcach!

Uczestnicy wydarzenia przemierzą Garbary wte i wewte, od Placu Bernardyńskiego do Starej Rzeźni, a po drodze Kantor Krzyżanowskiego, Liceum Marii Magdaleny, arsenał artyleryjski i osada św. Gotarda, wchłonięta przez lokacyjny Poznań. Ale Garbary to przede wszystkim mieszkańcy i przedsiębiorcy z Zaułku Rzemiosła, a także kilka galerii i restauracji od burgerowni po gruzińską, wegańską i poznańską kuchnię! I właśnie jedna z nich po spacerze z przewodnikiem zaprasza na słodkie, a Galeria w Bramie na wystawę „Poznań w dobie pandemii”.

Przechadzki rozpoczynać się będą w dwie wakacyjne soboty, 7 i 14 sierpnia o godzinie 12, pod charakterystyczną kamienicą pod numerem 47, gdzie mieści się Galeria w Bramie. Tam kurator wystawy Marcin Muth opowie o mieszkańcach Garbar i projektach rewitalizacyjnych fyrtla.

Kino, kawiarnia i spacer to przedsięwzięcie rewitalizacyjne Miasta Poznania organizowane przez Manufakturę Obrazów we współpracy z Fundacją Zapis. To ważne spotkania, z jednej strony o charakterze historycznym i turystycznym, ale przede wszystkim to element działań zmierzających do zmiany tego fragmentu Poznania na bardziej przyjazny dla mieszkańców. W bliskiej przyszłości ulica przejdzie spore zmiany, od rewitalizacji Starej Rzeźni, poprzez tramwaj z Naramowic, utworzenie skweru przy Stawnej, po odnowienie Barnardynów, takie pozytywne zmiany muszę być akceptowane przez ludzi związanych z fyrtlem: mieszkańców, przedsiębiorców, właścicieli nieruchomości. Dialog wspiera tu Rada Osiedla Stare Miasto, starając się pobudzać do działania wielu lokalnych społeczników i aktywistów.

Kino, kawiarnia i spacer! Sobotnie przechadzki po Garbarach! 7 i 14 sierpnia, godz. 12:00, początek pod Galerią w Bramie, Garbary 47.

Więcej informacji na temat działań rewitalizacyjnych prowadzonych przez Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta na stronie: www.poznan.pl/odnowa


Ulica Garbary Foto: TD
Użyte w artykule zdjęcia: Marcin Muth

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz