Aglomeracja K U L T U R A Stare Miasto

Kino, kawiarnia i spacer – na Mostowej! Z atrakcjami!

Murale na Mostowej - ulica Krokodyli (2)  Foto: materiały prasowe MZD


Kino, kawiarnia i spacer! Tym razem w ramach popularnego wśród poznaniaków cyklu będzie można poznać historię i ciekawostki związane z ulicą Mostową! Dziś nie ma tu rzecznej rzeprawy, a trakt została wytyczony w roku 1898 po zasypaniu dawnego koryta Warty zwanego, ze względu na „zapach” stojącej wody, Zgniłą Wartą. Przewodnik wyjątkowych opowieści o tym fyrtlu i jego mieszkańcach ma sporo!

Przy ulicy mieściły się znane zakłady przemysłowe Pecowin, Likwowin, pierwszy produkował ocet, musztardy i marynaty a Likwowin słynął z wódek i likierów. Podczas spaceru przewodnik opowie także o zabytkowych kamienicach, kompleksie dawnego domu starców, Muzeum Etnograficznym i o Instytucie Zachodnim. Tu będzie wyjątkowa możliwość zajrzenia do podziemnych archiwów placówki.

Dodatkową atrakcją będzie wystawa fotografii „Garbary dawniej i dziś” w Galerii w Bramie, natomiast na finał przygotowano pokaz pt. „Pyrlandzka Noc Grozy” w wykonaniu Muzeum Pyry.

Na wszystkich gości czeka także słodki poczęstunek w restauracji Dom Garbar.

Kino, Kawiarnia i Spacer po ulicy Mostowej

Niedziela, 19 września, godz. 15:00, spotkanie przy chwaliszewskim krzyżu [ul. Międzymoście]
Wydarzenie bezpłatne, ze względu na sytuacje epidemiczną obowiązują zapisy. Formularz: https://forms.gle/qGSp7zBLjUwwi6EGA

Wydarzenie realizowane jest w ramach Miejskiego Programu Rewitalizacji (MPR) na wymagających wsparcia publicznego obszarach miasta.

Użyte w artykule zdjęcia: TD, likwowin.pl, T. Dworek, fotopolska, Tomasz Dworek, ZDM, materiały prasowe MZD, NAC / IKC / domena publiczna,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz