K U L T U R A

Kina pod chmurką

W pięknych okolicznościach przyrody, pod przepięknie rozgwieżdżonym niebem filmy ogląda się zupełnie inaczej. Na leżaku, kocyku, czy po prostu na trawie. Będzie kilka takich miejsc, a każde będzie starało się do siebie przyciągnąć nie tylko ciekawymi filmami.

Chyba najbardziej popularne, bo działające najdłużej jest Kino Letnie Malta Ski. Jest najbardziej atrakcyjnie położonym tego typu miejscem, bo otoczonym zielenią i nad brzegiem jeziora, a na dodatek bardzo blisko centrum Poznania i zupełnie za darmo.

Jak w roku ubiegłym kino zlokalizowane będzie na tarasie kawiarni Sygnatura w kompleksie Kolejki Górskiej Adrenaline – wyjaśniają organizatorzy – zapraszamy na wakacje z Kinem Letnim Malta Ski.

Seanse organizowane będą przez całe wakacje piątki oraz soboty i do połowy sierpnia rozpoczynać się będą o godzinie 22:00. Pierwszym filmem będzie 3:10 do Yumy, który zobaczymy w piątek  3 lipca. Dzień później wyświetlony zostanie obraz Strefa X. W kolejny lipcowy weekend będziemy mogli zobaczyć 7 psychopatówTajne przez poufne.

kino letnie MALTA SKI

Na wieczorne seanse zaprasza także Winiarnia Pod Czarnym Kotem. Sezon letnich atrakcji w tym miejscu zaczyna się właśnie w czwartek 2 lipca. Najpierw, od godziny 20:00, w ramach Kolacji na Starym Grunwaldzie będzie coś dla podniebienia, a późnym wieczorem pierwszy seans. Jak na takie miejsce przystało będzie to kino kulinarne i doskonała Soul Kitchen, którego akcja dzieje się gdzieś na obrzeżach Hamburga, gdzie powstała knajpka niezwykła. Ten seans rozpocznie się w czwartek 2 lipca o 22:00 (ul. Wolsztyńska 1).

Kino pod chmurką działać będzie również na terenie MTP, gdzie trwa kolejna edycja akcji Lato na targach. Tutaj seanse odbywać się będą bez względu na pogodę w czwartki o 21:30. Wstęp bezpłatny.

Kino plenerowe było hitem poprzedniej edycji Lata na targach, choć wtedy odbyły się tylko dwie projekcje – tłumaczą organizatorzy – w tym roku dobrym kinem, na leżakach i pod gwiaździstym niebem, będziemy rozkoszować się w każdy czwartek w ogrodzie letnim MTP.

Co w sytuacji gdy zacznie padać? Wtedy seanse odbędą się w pawilonie 1 lub 2. Plenerowe kino na MTP zainauguruje swoją działalność w czwartek 2 lipca filmem Najlepsze – Najgorsze Wakacje. Tydzień później wyświetlony zostanie film Blue Jasmine.

Kino Letnie na MTP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz