Aglomeracja

Kibole sprzedawali narkotyki

CBS zatrzymało dilerów  Foto: materiały policji

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 15 osób podejrzanych o handel narkotykami. W trakcie przeszukiwania mieszkań znaleziono prawie 5 kg środków odurzających.

Policjanci podzieleni na kilkanaście zespołów równocześnie wkroczyli do mieszkań wytypowanych osób przede wszystkim w powiecie jarocińskim. W trakcie przeszukania znaleziono około 2,5 kg amfetaminy, około 2 kg marihuany oraz haszysz. Na poczet ewentualnych kar funkcjonariusze zabezpieczyli majątek należący do podejrzanych o wartości około 74 tys. zł. Trzech najważniejszych podejrzanych na wniosek policji i prokuratury zostało tymczasowo aresztowanych przez poznański sąd.

Główni podejrzani rekrutowali się ze środowiska pseudokibiców z zakazami stadionowymi. Niektórzy z nich występowali w sprawie kibicowskich ustawek i awantur stadionowych.

Dochodzenie w sprawie dystrybucji narkotyków prowadzone było od kwietnia 2012. Zarzuty popełnienia poważnych przestępstw usłyszało 103 podejrzanych. Policjanci CBŚ odzyskali od przestępców mienie o wartości około 7 mln zł.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz