Aglomeracja Malta

Kenijczyk wygra półmaraton?

IV półmaraton - 3.04.2011 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Już w niedzielę wystartuje piąty jubileuszowy poznański półmaraton! Zapowiada się kolejna rekordowa edycja, na dwa tygodnie przed biegiem zgłosiło się 5300 zawodników, wypełniając tym samym maksymalny limit.

Z dystansem 21,097 km, zmierzą się reprezentanci aż z 30 państw świata! Z aktualnym rekordem trasy (01:02:32), który należy do zawodnika Kenijskiego (Cosmas Kyeva), zmierzy się silna reprezentacja zawodników z Kenii, Etiopii i Tanzanii. Kenijczycy Kiptoo Edwin, Chelimo Stephen oraz Etiopczyk Bane Tola, to faworyci biegu, którzy zapewne od pierwszego kilometra narzucą wysokie tempo biegu. Ich aktualne rekordy życiowe, ustanowione w 2011 i 2012 roku, wskazują na pasjonującą rywalizację o pierwsze miejsce i nowy rekord trasy.

IV półmaraton - 3.04.2011 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Półmaraton to także rodzinne zmagania, fot: Paweł Rychter

Wśród Pań zapowiada się równie ciekawa rywalizacja, którą stoczą zawodniczki z Kenii, Rosji oraz Ukrainy. Te do pokonania mają rekord trasy z 2008 roku, który należy do Karoliny Jarzyńskiej. Niestety w grupie zawodników z elity po raz pierwszy zabrakło reprezentantów Polski.

Już od piątku (30 marca) w Hali Widowiskowo – Sportowej Arena, uruchomione zostanie biuro zawodów, a wraz z nim wydawanie pakietów startowych, w których to po raz pierwszy zawodnicy znajdą profesjonalną koszulkę biegową. Tego samego dnia rozpoczną się trwające 2 dni targi sprzętu i odzieży sportowej – Półmaraton Expo 2012.

Tak jak w latach poprzednich na starcie nie zabraknie Prezydenta Miasta Poznania – Ryszarda Grobelnego, który pobiegnie z numerem 1. Biegacze wystartują z ul. Abpa A. Baraniaka o godz. 10:00, dziesięć minut wcześniej na trasę wyruszą rolkarze i wózkarze. Wszyscy zmierzą się z ubiegłoroczną trasą maratonu, z tą różnicą, że wykonają tylko jedno okrążenie. Zawodników oprócz zespołów muzycznych, których jest dwanaście, wspierać będą pacemakerzy prowadzący bieg na następujące czasy: 1:30, 1:40, 1:50, 2:00. Każdy uczestnik, który pokona dystans 21,097 km w regulaminowym czasie 3 godzin otrzyma medal, a na najlepszych czekają nagrody finansowe.

Godziny pracy biura zawodów oraz Targów Expo:
• 30 marca (piątek) w godz. 10:00 – 20:00
• 31 marca (sobota) w godz. 09:00 – 20:00
• w dniu biegu odbiór pakietów nie będzie możliwy

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz