POZnań Sport

Kenijczycy, Paranienormalni i Widelec – w jakim czasie?

11 poznań Maraton - 10.10.2010 r.  Foto: Piotr Rychter

Przed poznańskim maratonem nie lada wyzwanie, ale i olbrzymia szansa pozostania największą tego typu imprezą w Polsce. Do startu pozostał już tylko miesiąc. Jak do tej pory chęć udziału w biegu potwierdziło ponad 3 tysiące zawodników i jak zapewniają organizatorzy w najbliższych dniach możemy spodziewać się największego przyrostu zgłoszeń.

Nowy dyrektor maratonu Maciej Mielęcki deklaruje utrzymanie pozycji największej tego typu imprezy w Polsce, między innymi dzięki nagrodom o wartości 230 tysięcy złotych. Na zwycięzcę czeka m.in.Volvo V60.

Z nową trasą zmierzą się zawodnicy z kilkunastu państw świata. Do Poznania zawita cała plejada gwiazd oraz młodszych adeptów sztuki kabaretowej! Z dystansem 42,195 km, po raz pierwszy zmierzy się kabaret Paranienormalni. Wraz z nimi o tytuł najlepszego kabaretu w ramach I Kabaretowych Mistrzostwach Polski w Maratonie powalczą: Jachim Presents, Limo, Jurki, Widelec i Czesuaf. Tomek Jachimek ma już za sobą start maratoński m.in. w X Cracovia Maraton. Pokonał go w rewelacyjnym czasie: 3 godzin 45 minut i 47 sekund. Jak będzie w Poznaniu? Tego jeszcze nie wiemy, jedno jest pewne kabareciarze ostro trenują, by 16 października powalczyć o tytuł mistrza!

Ponadto w ramach Maratonu odbędą się Mistrzostwa Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących, Mistrzostwa Polski Drużyny Szpiku oraz Mistrzostwa Polski Architektów i Lekarzy. Do biegu szykuje się „drużyna Gazety” – dwanaście Pań, które w Poznaniu zaliczą swój debiut maratoński oraz drużyna czworga rodziców, każde z dzieckiem w tzw. joggerze, czyli specjalnym trzykołowym wózku.

O zwycięstwo i o nowy rekord trasy walczyć będą Kenijczycy, których z pewnością mobilizować będą nagrody -10 tys. zł oraz kolejne 10 tys. zł za ustanowienie nowego rekordu trasy. Wśród Pań zapowiada się równie emocjonująca rywalizacja. Dwie zawodniczki; poznanianka Agnieszka Janasiak i Kenijka Pamela Chepkoeach Bundotich zadeklarowały, że zaatakują i pobiją rekord trasy kobiet, który wynosi 2 godziny, 35 minut i 28 sekund.

Jak zawsze zawodników wspierać będą niezawodni kibice, swym wsparciem służyć będą również pacemakerzy. Na mecie na wszystkich będzie czekał medal, na rewersie którego w tym roku znajdzie się rycina głównego pawilonu Palmiarni Poznańskiej z okazji jej stulecia.

Przypominamy, że maraton odbędzie się 16 października, a zapisy potrwają do 9 października. Opłata startowa wynosi 80 zł.

11 poznań Maraton - 10.10.2010 r. Foto: Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz