Aglomeracja

Kejtrówka 2019

Kejtrówka 2019  Foto: materiały prasowe

Kejtrówka to wyjątkowe wydarzenie dla właścicieli i miłośników psów. Podczas dwudniowego pikniku na Cytadeli będzie można zaczipować swoje psy, wziąć udział w licznych pokazach i wykładach oraz poznać sposoby na skuteczną komunikację z kejtrami.

Tegoroczna Kejtrówka odbędzie się w najbliższy weekend 11-12 maja, w godzinach 10:00-18:00 na Cytadeli. Piknik edukacyjny jest organizowany w ramach programu miejskiego “Kejter też poznaniak”, a jego widowiskową częścią będzie seria zawodów “Latające Psy”.

Dla wszystkich poznaniaków przygotowano wiele atrakcji. Tradycyjnie już będzie można bezpłatnie zaczipować psy i uaktualnić dane rejestrowe ich właścicieli. Czip pomaga natychmiast ustalić dane właściciela w przypadku, gdy zwierzę zaginie lub zostanie porzucone.

Przez cały czas trwania pikniku specjaliści będą udzielać porad weterynaryjnych i behawioralnych i opowiedzą o zasadach pielęgnacji czworonogów. Jak co roku będzie można zaopatrzyć się w woreczki na psie nieczystości i zabrać do domu poradnik dla odpowiedzialnego właściciela psa.

Nie zabraknie też widowiskowych pokazów. Będzie można podziwiać umiejętności psów pasterskich Krzysztofa Sokalskiego i psów ratowniczych Ochotniczej Straży Pożarnej GRS Poznań.

Dla właścicieli psów przygotowano zajęcia praktyczne: naukę sztuczek i budowania relacji między właścicielem a zwierzęciem. Będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat psiego fitnessu, poznać gry i zabawy, które zaspokoją potrzeby psa. Właściciele będą też mogli pochwalić się umiejętnościami swoich pupili na amatorskim torze agillity.

Jedną z głównych atrakcji będą zawody “Latających Psów” (dogfrisbee), które rozgrywane są już od 2006 roku. Dogfrisbee polega na aportowaniu przez psa lecącego dysku oraz wykonywaniu powietrznych ewolucji. Zawody bazują na umiejętnościach wymagających współpracy człowieka ze zwierzęciem. W tym roku dodatkowo odbędzie się konkurencja widowiskowych skoków psów do wody: dog diving.

Na Cytadeli pojawią się specjalnie zaproszeni goście. Tom Justyniarski, pisarz i obrońca praw zwierząt da poznaniakom “Lekcję miłości do zwierząt”, a behawiorystka Paulina Biela-Wojtasik wyjaśni, jak skutecznie komunikować się z psami. Będzie można też posłuchać o pracy psa przewodnika, który pomaga osobom niewidomym i przejść ścieżkę sensoryczną z udziałem psów terapeutycznych.

Przez całe dwa dni na dorosłych i dzieci czekać będzie moc atrakcji. Do akcji wkroczy Psi Patrol – będą quizy i konkursy, zabawy plastyczne, gra planszowa, wyścigi skoczków i gąsienic, malowanie twarzy i stanowisko fotograficzne – fotobudka.

Odbędzie się też zbiórka karmy dla Schroniska w Gaju organizowana przez Golden Retriever WOŚP w Poznaniu.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz