POZnań

Katarzynki 2016

Katarzynki 2011  Foto: Paweł Rychter

Nowoczesny tabor, zabytkowy i specjalistyczny, zwiedzanie zajezdni na Franowie i przy Madalińskiego oraz wiele innych atrakcji. Na to wszystko 27 listopada z okazji Katarzynek zaprasza Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Katarzynki przypadają 25 listopada. To święto patronki pracowników komunikacji miejskiej, św. Katarzyny. Tradycyjnie już co roku z tej okazji pracownicy MPK wspólnie z Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych zapraszają poznaniaków na wiele atrakcji.

W zajezdni na Franowie od godziny 12:00 przewidziano m.in. naukę jazdy tramwajem Solaris Tramino lub 105Na z instruktorem, zwiedzanie zajezdni z pokładu tramwaju, wystawy taboru: historycznego i nowoczesnego oraz pojazdów specjalistycznych. Będzie można także obejrzeć wystawę ciągników rolniczych i zajrzeć do minikina. Tego dnia zostanie też rozstrzygnięty konkurs “Komunikacyjnie Nakręceni”. Zabawa potrwa do godziny 16:00.

W tych samych godzinach warto będzie zajrzeć do zajezdni przy ul. Madalińskiego, czyli “Madaliny”. Przewodnicy z Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych oprowadzą po obiekcie i zaprezentują wagony przeznaczone do odbudowy (KSW Heidelberg, 4N, N stocznia Gdańska) w ramach projektu do budżetu obywatelskiego 2017. Tam również odbędzie się wystawa taboru.

Aby ułatwić miłośnikom komunikacji dotarcie na miejsca imprez, uruchomione zostaną linie specjalne.

Tramwajowa linia dowozowa (kursy co 30 min): Franowo (na terenie zajezdni przejazd przez myjnię tramwajową) – os. Lecha – rondo Rataje – Półwiejska – Górna Wilda – Madalina – Głogowska – rondo Kaponiera – Święty Marcin – Marcinkowskiego – most św. Rocha – os. Lecha – Franowo

Autobusowa linia dowozowa do zajezdni Warszawska: Franowo – Szwajcarska – Dymka – Browarna – Warszawska

Katarzynki 2011

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz