Aglomeracja

Katarzynki 2015

Katarzynki 2011  Foto: Paweł Rychter

Jak zawsze w dzień świętej Katarzyny, pasażerowie mogą liczyć na niesamowite atrakcje przygotowane przez MPK. W najbliższy weekend otwarte będą zajezdnie tramwajowe: historyczna przy ul. Madalińskiego i najnowocześniejsza na poznańskim Franowie.

Będą wystawy naszego taboru, wycieczki po zakamarkach zajezdni i… nie lada gratka – szansa na samodzielne poprowadzenie tramwaju pod okiem instruktora nauki jazdy.

Już w najbliższą sobotę, odbędzie się spektakl “od tramwaju konnego do Siemens Combino”. Udział w tym spektaklu będzie możliwy po rejestracji przez profil facebookowym Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych. Pokazy odbędą się o godzinie 17:30, 18:00, 18:30 i 19:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Drzwi otwarte w zajezdni Madalińskiego i Franowo – niedziela, 22 listopada godz. 12:00 – 16:00

W zajezdni na Madalińskiego wyeksponujemy najstarsze i najnowsze typy autobusów, a także pojazdy techniczne i ratownicze, które wykorzystywane są do obsługi wypadków i kolizji.

Z zajezdni na Madalińskiego będzie prowadzić linia specjalna, która będzie wozić poznaniaków do zajezdni na Franowie. Tam, nie wysiadając z tramwaju, będzie można przejechać się po zakamarkach zajezdni, obejrzeć halę postojową, myjnię, tor jazd próbnych… Na Franowie będzie można również zasiąść za sterami tramwaju i pod czujnym okiem instruktora spróbować swoich sił jako jego motorniczy. Taka możliwość pojawia się zwykle tylko raz w roku – właśnie z okazji święta naszej patronki – i z takiej szansy skorzystać chce bardzo wiele osób.

Dodatkowo zostanie uruchomiona linia specjalna: Madalińskiego – Hetmańska – Żegrze – FRANOWO – Kórnicka – rondo Rataje – Królowej Jadwigi – Górna Wilda – Madalińskiego

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz