Sport

Kadetki Enea Energetyk Poznań jadą na Finał Mistrzostw Polski!

Półfinał Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Kadetek  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Od piątku na poznańskiej „chwiałce” rozgrywany był Półfinał Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Kadetek. O awans do turnieju finałowego walczyły cztery drużyny: Enea Energetyk Poznań, SMS Ostróda i dwie stołeczne ekipy MOS Wola Warszawa oraz UKS Atena Warszawa. Poznanianki zapewniły sobie awans wygrywając dwa pierwsze spotkania.

Hala C POSiR przy ul. Spychalskiego dosłownie odleciała w miniony weekend. Do Poznania przyjechały trzy bardzo mocne siatkarskie ekipy, a gospodarzem turnieju półfinałowego był klub Enea Energetyk Poznań. Na trybunach natomiast gościliśmy licznie zgromadzonych kibiców, którzy w każdym meczu mocno wspierali poszczególne ekipy. Po dwóch dniach turnieju było już jasne, że awans do dalszych rozgrywek wywalczył zespół gospodarzy oraz UKS Atena Warszawa. Obie drużyny spotkały się w niedzielę o godz. 12:00 w meczu o pierwsze miejsce i lepsze rozstawienie w Wielkim Finale. Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie, a licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać długie, emocjonujące wymiany i piękny warsztat siatkarski po obu stronach siatki. Ostatecznie lepsze okazały się siatkarki z Warszawy wygrywając z podopiecznymi Marcina Orlika 3:1.

Najlepszą zawodniczką Enea Energetyk Poznań w całym turnieju została wybrana przyjmująca Martyna Borowczak.

Poziom turnieju stał na bardzo wysokim poziomie. Spodziewaliśmy się tego, jeszcze przed jego rozpoczęciem, ponieważ wśród czterech uczestniczących drużyn, aż trzy stały na podium Finałów Mistrzostw Polski Młodziczek dwa lata temu. Nasze Kadetki spisały się znakomicie i bardzo cieszy, że to już druga drużyna Enea Energetyk Poznań, która w tym sezonie zagra w turnieju finałowym, ponieważ dwa tygodnie temu awans wywalczyły również nasze Juniorki. Teraz z niecierpliwością czekamy na turniej półfinałowy Młodzików, który zostanie rozegrany również w Poznaniu w kolejny weekend – mówi Rober Rakowski, prezes Enea Energetyk Poznań.

Finał Mistrzostw Polski Kadetek zostanie rozegrany w Olecku w dniach 1-5 maja 2019 r.

Półfinał Mistrzostw Polski Kadetek – pozycje w turnieju

1. Enea Energetyk Poznań – awans
2. UKS Atena Warszawa – awans
3. MOS Wola Warszawa
4. SMS Ostróda

Półfinał Mistrzostw Polski Kadetek – wyniki poszczególnych spotkań
Piątek, 29 marca 2019 r.

Enea Energetyk Poznań – SMS Ostróda 3:0
MOS WOLA Warszaw – UKS Atena Warszawa 1:3

Sobota, 30 marca 2019 r.

SMS Ostróda – UKS Atena Warszawa 0:3
Enea Energetyk Poznań – MOS WOLA Warszawa 3:1

Niedziela, 31 marca 2019 r.

MOS WOLA Warszawa – SMS Ostróda 3:1
UKS Atena Warszawa – Enea Energetyk Poznań 3:1

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz