Aglomeracja

Już od soboty w 1,5 godziny do Wrocławia!

Droga ekspresowa S5  Foto: GDDKIA

Dobra wiadomość dla wszystkich podróżujący z między Poznaniem a Wrocławiem. Od soboty, 14 grudnia, kierowcy pojadą kompletną trasą S5 z Poznania do Wrocławia!

Długo wyczekiwana przez kierowców, zwłaszcza z Wielkopolski, budowa trasy S5 pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem wreszcie dobiega końca. Po kilku latach opóźnień w końcu udało się dokończyć brakujące odcinki trasy S5: Poznań – Wronczyn, Wronczyn – Kościan Płd. i Kościan Płd. – Radomicko. Największe komplikacje pojawiły się przy budowie fragmentu Poznań – Wroczyn, za który odpowiadała włoska firma Toto. Wykonawca przesuwał wielokrotnie termin realizacji, a ostatecznie opuścił plac budowy i nie reagował na wezwanie GDDKiA do kontynuacji prac. Po nałożeniu na firmę kar i wypowiedzeniu umowy zatrudniono nową firmę, Colas Polska, która dokończyła inwestycję.

Warto zaznaczyć, że na odcinku od Śmigla do Lipna będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 90 km/h. Jest to związane z koniecznością ustawienia siatki, która zabezpiecza przed wtargnięciem zwierząt na drogę. Wykonawca ma to czas do lipca przyszłego roku.

Użyte w artykule zdjęcia: GDDKIA

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz