Jeżyce K U L T U R A POZnań

Jeżycki Hyde Park w Starym ZOO

Sąsiedzkie inspiracje na Jeżycach  Foto: PCSS / materiały prasowe

Poznańskie Centrum Superkomputerowo – Sieciowe zaprasza tych wszystkich, którzy robią coś ciekawego lokalnie i chcą rozwijać wartościowe inicjatywy na ciekawe wydarzenie i dyskusję o zdrowiu i ideologii.

Nastawiamy się na słuchanie potrzeb i propozycji sąsiadów. Na placu przy wilku ustawimy małą scenę, na której każdy na podobieństwo Hyde Parku będzie mógł przez 10 minut opowiedzieć co ciekawego robi i zaprosić do współpracy – informują organizatorzy.

Nie zabraknie ciekawych atrakcji związanych z tematem wydarzenia: zdrowe i klimatyczne Jeżyce. Pojawią się inicjatywy związane z profilaktyką uzależnień, walką z depresją, wykorzystaniem narzędzi technologicznych w tym obszarze.

Wśród zgłoszonych uczestników są zwyczajni sąsiedzi, przedsiębiorcy, nauczyciele, lekarze, radni, studenci, miłośnicy Poznania i okolic. W gronie partnerów znalazło się Stare ZOO, Politechnika Poznańska, organizacje studenckie i firmy działające na Jeżycach.

A wszystko to z nowymi technologiami. Prezentowane będą eksperymentalne urządzenia, aplikacje społeczne, edukacyjne, zdrowotne. Po alejkach i starych klatkach przechadzać się będą roboty, a w okularach VR zobaczyć będzie można świat z perspektywy zwierząt.

Wydarzenie odbędzie się 11 czerwca w Starym ZOO. Początek o godz. 11:00

Użyte w artykule zdjęcia: PCSS / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz