JEST WOLA PODTRZYMANIA TRADYCJI. UŁAŃSKIEJ TRADYCJI.

foto lepszyPOZNAN wola ulan  Foto:

foto lepszyPOZNAN wola ulanW najbliższy piątek rozpoczną się na Hipodromie Wola zawody MILITARI. Najbardziej widowiskowe konkurencje to próba terenowa, próby władania szablą oraz  lancą konno. To co nas cieszy to rosnąca popularność zawodów Militari zarówno wśród zawodników jak i publiczności – powiedział prezes Hipodromu Wola Piotr Jaroszyński. Organizatorzy zawodów podkreślali, że tereny na Woli doskonale nadają się do organizowania tego typu imprez. Publiczność ma możliwość śledzenia praktycznie całego przejazdu zawodnika na crossie – podkreślała dyrektor zawodów Joanna Zeyland. Tegoroczne zawody będą też pierwszymi podczas których rozgrywane będą zawody memoriałowe Macieja Frankiewicza, który był od wielu lat zaangażowany w organizację Dni Ułana i zawodów Militari, w których brał udział. W tym roku pałeczkę po nim przejmie jego córka.

Organizowane w Poznaniu zawody są jedną z większych imprez tego typu w Polsce – jeśli nie największą – powiedział Piotr Jaroszyński. Nawiązują do tradycji zawodów, które odbywały się przed II Wojną Światową. Zawodnicy pokonują przeszkody z prędkością 500 metrów na minutę wykonując zadania szablą czy lancą. To duża dawka adrenaliny nie tylko dla zawodników, ale też dla widzów – dodał prezes Hipodromu Wola.

Wstęp na zawody jest bezpłatny, a na wszystkich gości czeka parking który pomieści około 100 samochodów. Można też na zawody dojechać komunikacją miejską lub pociągiem na stację Poznań Wola. Czekają też atrakcyjnie zapowiadające się zawody i piękne tereny, które można “przy okazji” wykorzystać do rodzinnego spaceru.

Pełen program Dni Ułana oraz zawodów MILITARI znajdziesz TUTAJ.

PIĄTEK

08:00 Próba ujeżdżenia (kolejność: Militari, Amazonki, Żołnierski)

13:30 Przerwa

14:30 Próba terenowa (Militari, Amazonki)

Próba terenowo-skokowa (Żołnierski)

17:45 Zbiórka przy Trybunie Głównej do wyjazdu na strzelnicę.

18:00 Strzelanie (Militari, Żołnierski)

20:00 Spotkanie integracyjne (na terenie CWJ Hipodrom Wola).

24. 04. 2010. Sobota

09:00 Przegląd mundurowy (Militari, Żołnierski)

11:00 Próba skoków przez przeszkody (Militari, Żołnierski, Amazonki)

12:30 Przerwa

13:30 Próba władania białą bronią – LANCA (Militari, Żołnierski)

14:30 Próba władania białą bronią – SZABLA (Militari).

15:30 Przerwa

19:00 Zbiórka przy Trybunie Głównej do wyjazdu na Capstrzyk.

19:30 Capstrzyk z przejściem od pl. Mickiewicza, ul. św Marcin, al. Marcinkowskiego, ul. Paderewskiego do ul. Ludgardy pod Pomnik 15. Pułku Ułanów Poznańskich prowadzony przez Kompanię Honorową 15. Batalionu Ułanów Poznańskich, Orkiestrę, pododdział Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych i przybyłych gości.

20:00 Uroczysty Apel Poległych pod pułkowym Pomnikiem, na którym wymienieni z imienia i nazwiska są wszyscy polegli i pomordowani Ułani Poznańscy w latach 1918 do 1945.

Po Capstrzyku odbędzie się spotkanie koleżeńskie.

25. 04. 2010. Niedziela

08:00 Wymarsz kawalerzystów do centrum Poznania; przemarsz pod Pomnik Pułku.

10:00 Uroczysta Msza Św. w Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej – Pani Poznania (kościół OO. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła) z udziałem Wojska (Kompania Honorowa Batalionu ze Sztandarem 15. Wielkopolskiej Brygady Kawalerii Pancernej, Reprezentacyjna Orkiestra Sił Powietrznych).

11:15 Oficjalne uroczystości z udziałem Władz Województwa i Miasta Poznania oraz Wojska Polskiego, oddziałów Kawalerii Ochotniczej z całej Polski; wystąpienie Gościa Honorowego, składanie kwiatów – przejście wraz z Kompanią Honorową WP na Stary Rynek do Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego i oddanie hołdu Sztandarowi Pułku.

11:00 Festyn na Cytadeli.

13:00 Oficjalne ogłoszenie wyników zawodów, dekoracja, wręczenie nagród.

Prezentacja przybyłych Klubów i Stowarzyszeń Kawalerii Ochotniczej, możliwość indywidualnych pokazów, na zakończenie inscenizacja pola walki w wykonaniu GRH i kawalerzystów.

16:00 Zakończenie Dni Ułana.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz