Jest afera – brak internetu.

W dniu dzisiejszym firma East & West odłączyła między innymi mieszkańców ul. Michałowskiej od internetu świadczonego przez firmę Echostar. Podobno mają ze sobą na pieńku, a jak widać cierpią użytkownicy.

Pikenterii całej sytuacji dodaje fakt, że w miejsce wyłączonego sygnału Echostara pojawił się sygnał internetowy East & West, a mieszkańcy odwiedzani są przez handlowców proponujących podpisanie umowy z East & West. Na stronie internetowej TK pojawił się następujący komunikat “2009-10-26 Informacja na temat dostępności Internetu – Miło nam poinformować, iż w związku z kolejnym etapem modernizacji sieci, na całym obszarze świadczenia usługi dostępu do Internetu, możliwe już jest podpisywanie umów na wszystkie dostępne w ofercie pakiety internetowe“.
Echostar natomiast informuje swoich klilentów, że w ciagu 48 godzin przywróci im funkcjonowanie usług.

Przyglądamy się sprawie i o efektach będziemy na bieżąco informować.

Informacja wysłana na news@lepszypoznan.pl

Pismo jakie wpłynęło do redakcji dziś wczesnym popołudniem:


Uprzejmie informujemy Szanownych Państwa, że przerwa w dostawie internetu jest wynikiem przerwy na łączach którą celowo wywołał East & West.
Zapewniam wszystkich naszych abonamentów , że będziemy w dalszym ciągu świadczyć Państwu usługi internetowe.Obecnie trwają nasze działania przywracające usługę internetu kolejno w Państwa mieszkaniach.
Jednocześnie, zawiadamiam że podawana informacja przez East & West jakoby trwała wymiana modemów Echostaru lub że East & West przejął Echostar są całkowicie nieprawdziwe a podpisywanie przez abonamentów nowej umowy w takich okolicznościach z East&West jest podstępem.
Działania East&West przekraczają wszelkie normalne ramy konkurencji.
Za wszystkie niedogodności przepraszamy i zapewniamy że
w najbliższym czasie sygnał Echostaru zostanie przywrócony.
Za przerwy oraz utrudnienia w dostawie internetu,
uzyskają Państwo od firmy Echostar Studio odpowiednie bonifikaty
i rekompensaty. Każdy klient może złożyć skargę na
bezprawne działania East & West do Urzędu Komunikacji Elektronicznej Adres: 60-955 Poznań, ul. Jana H. Dąbrowskiego
81/85 Tel. 61 847 95 10

Z poważaniem
Krzysztof Szplit
Echostar Studio

East & West póki co milczy. Czekamy na wydanie komunikatu.

Aktualizacja 2.11.2009

East & West zostało zmuszone przez UKE do przywrócenie sygnału internetowego Echostar w swojej sieci. Wiemy, że trwają prace nad rozłączeniem obu sieci. Sprawie nadal bacznie się przyglądamy.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz