Aglomeracja

Jedz wolno, podróżuj – też wolno!

Cafe Bimba na Zielonej  Foto: Cafe Bimba

Stare Miasto w Poznaniu to jedno z piękniejszych miejsc w Polsce, wiedzą o tym tysiące turystów, którzy przybywają do stolicy Wielkopolski. Ale zazwyczaj wycieczka wygląda jak szybka przebieżka wokół Starego Rynku. Dla wielu to zaliczenie kolejnego punktu na turystycznej mapie. Ale często też sami, korzystając z uroków „all exclusive” przez cały urlop nie wychodzimy w hotelowego basenu. Organizatorzy nowego projektu Slow Travel Poznań chcą zmienić nasze spojrzenie na podróżowanie.

Cafe Bimba na Zielonej Foto: Cafe BimbaWycieczkowi sprinterzy, którzy chcą w jak najkrótszym czasie odhaczyć każde miejsce na mapie, przeobrażają wycieczki w coś przypominającego taśmę produkcyjną kolejnych ulotnych wspomnień. Czy tak powinno być – pyta Paweł Janicki, współorganizator projektu.

Wraz ze wzrostem łatwości podróży, musi tak drastycznie spadać jakość turystyki. Są przecież podróżnicy którzy bez pośpiechu zachwycają się architekturą, piją kawę, szukają restauracji z lokalną kuchnią, taką, gdzie stołują się miejscowi.

Z jednej strony chcemy pokazywać i odkrywać tajemnicze i niesamowite miejsca w Poznaniu, z drugiej chcemy pokazywać poznaniakom ideę międzynarodowego slow travel – prawdziwego cieszenia się podróżami – mówi Paweł Janicki

Co roku w Poznaniu naukę rozpoczynają tysiące nowych studentów. Warto ich zachęcić do odkrywania Poznania, a z drugiej pokazać, że warto w tymi mieście żyć i z nim wiązać swoją przyszłość. Slow Travel Poznać chce także znajdywać sposoby oryginalnego podróżowania i okrywania niestandardowych kierunków, często niedostępnych w ofertach biur podróży.

Twórcy idei stworzyli stronę facebookową, a także spraszają zainteresowanych slow travel na spotkanie inaugurujące cykl dyskusji o podróżowaniu w czwartek 15 stycznia do Wyższej Szkoły Bankowej, przy ulicy Ratajczaka 5/7 w sali 106, początek o godzinie 18:00.

Golebia inspiruje Foto: Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz