K U L T U R A

JazZamek #43 – Pianohooligan i Kuba Więcek

Sala Wielka CK Zamek  Foto: Maciej Kaczyński / CK Zamek

W ramach 43. odsłony cyklu JazZamek w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek wystąpi Pianohooligan i Kuba Więcek. Koncert odbędzie się w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek w niedzielę, 11 grudnia o godzinie 19:00. Podczas koncertu artyści zaprezentują kultową ścieżkę dźwiękową do Drakuli” Francisa Forda Coppoli z 1992 r. wybitnego polskiego kompozytora Wojciecha Kilara.

JazZamek to zainicjowany we wrześniu 2016 roku w Centrum Kultury Zamek cykl koncertów prezentujących jazz w najróżniejszych jego odsłonach. Co kilka tygodni poprzez JazZamek, publiczność może uczestniczyć w wydarzeniach ukazujących najnowsze dokonania zarówno polskich, jak i zagranicznych muzyków, którzy swobodnie i ze znakomitymi efektami przekraczają granice między jazzem, muzyką klasyczną, etniczną czy współczesną. W programie JazZamku znajdują się artyści, zarówno o ugruntowanej pozycji na rynku muzycznym, jak i obiecujących debiutantów, w tym laureatów najważniejszych konkursów dla muzyków jazzowych.

Pianista Piotr Orzechowski nazywany Pianohooliganem to przekraczający granicę między dawnym i nowym, klasyką i jazzem. Natomiast Kuba Więcek to saksofonista jeden z najbardziej wszechstronnych jazzmanów swojego pokolenia, który z upodobaniem znajduje dla swojej muzyki nowe konteksty, brzmienia i wyzwania.

Traktuję tę muzykę jako przekrój tego, co do tej pory z Kubą zagraliśmy. Od początku mieliśmy dwie skłonności: albo wspólna impulsywność, albo wspólne konstruowanie. Tutaj, opierając się na tych motywach Kilara, one pierwszy raz się spotkały, więc to chyba nasz pierwszy utwór – rodzaj suity – mówi Piotr Orzechowski.

JazZamek #43 Pianohooligan i Kuba Więcek – premiera „Themes Of Dracula”

Sala Wielka, Centrum Kultury Zamek
niedziela, 11 grudnia, godzina 19:00

Bilety w cenie 35 zł

Użyte w artykule zdjęcia: Maciej Kaczyński / CK Zamek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz