K U L T U R A

Jarmark Bożonarodzeniowy w Szreniawie! Sporo atrakcji!

Jarmark bożonarodzeniowy w Szreniawie  Foto: Muzeum Rolnictwa w Szreniawie

Tradycyjnie, tydzień przed świętami Bożego Narodzenia, Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy.

To okazja by zakupić oryginalne, świąteczne prezenty lub dekoracje do domu wykonane przez twórców ludowych i innych drobnych sprzedawców, a także słodkości czy naturalne, świeże wyroby mięsne.

Zwiedzających w świąteczny klimat wprowadzi koncert kolęd w wykonaniu „Na Trzy Głosy” i występ Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki. Czas umilać będą także przedstawienia o tematyce bożonarodzeniowej zaplanowane na ten dzień w wykonaniu „Dobrego Teatru” pt. „Jak Mrozik i Śnieżynka przygotowali wyjątkowe prezenty” oraz warsztaty dla najmłodszych, na których wspólnie z rodzicami można wykonać gwiazdkowy stroik – wianek lub na naturalnej deseczce, udekorować bombkę, wykonać torebkę na prezenty lub upominek a nawet wylać świecę z pszczelego wosku, które można zabrać ze sobą do domu.

W pracowni kulinarnej odbędzie się pieczenie świątecznych pierników. Nie zabraknie szopki bożonarodzeniowej z rzeźbami naturalnej wielkości i żywymi zwierzętami.

PROGRAM IMPREZY:

Koncerty:

11.30 – Przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu Dobrego Teatru „Jak Mrozik i Śnieżyczka przygotowali wyjątkowe prezenty”

12.30 – Koncert kolęd w wykonaniu zespołu Na Trzy Głosy

13.30 – Przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu Dobrego Teatru „Jak Mrozik i Śnieżyczka przygotowali wyjątkowe prezenty”

15.00 – Koncert pt. „Muzyczna droga Stefana Stuligrosza i Macieja Wielocha” w wykonaniu – Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki

Warsztaty dla dzieci:

– malowanie bombek
– gwiazdkowe stroiki – wianki
– naturalne stroiki na deseczkach
– torebki na prezenty
– wylewanie świec z wosku pszczelego

Pałac: Konkurs Regionalny „Na Wigilijnym Stole 2022″ – zupy, pierniki i inne

Na folwarku:
– żywa szopka bożonarodzeniowa z rzeźbami naturalnej wielkości i zwierzętami
– spotkanie ze Świętym Mikołajem przy saniach
– liczne stanowiska handlowe i gastronomiczne

Użyte w artykule zdjęcia: Muzeum Rolnictwa w Szreniawie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz