K U L T U R A

Japoński tydzień w Poznaniu

Japoński tydzień  Foto: materiały_prasowe

Tydzień Japoński, to inicjatywa japońskiej organizacji International Friendship Foundation, specjalizującej się w organizacji wielkich akcji promocyjnych, podczas których wybrane miasto w Europie lub na innym kontynencie staje się na kilka dni miejscem odwiedzin i prezentacji kilkuset gości z Japonii.

W Poznaniu od 19 do 24 października odbędzie się wiele wydarzeń promujących kulturę i tradycyjne obyczaje Japonii. A w przypadku tego kraju, w którym celebruje się codzienne czynności, jak parzenie herbaty czy ubieranie kimona, niejednokrotnie bardzo trudno postawić granicę pomiędzy sztuką a życiem codziennym.

Inauguracja Japan Week odbędzie się 19 października o g. 14 na Dziedzińcu Różanym CK Zamek. Przez następne pięć dni w Zamku, a także w Teatrze Wielkim, na Starym Rynku i w kilku szkołach poznaniacy będą mieli niezwykłą okazję poznać, obejrzeć, posłuchać, a także posmakować kultury japońskiej. W programie: występy zespołów wykonujących muzykę tradycyjną i współczesną (m.in. niezwykle efektowne grupy tradycyjnych japońskich bębniarzy), pokazy tradycyjnego tańca, sztuki nakładania kimona, malowania na jedwabiu, pokazy kaligrafii i tworzenia ikebany, prezentacja tradycyjnych lalek oraz – zakończone degustacją – ceremonia parzenia herbaty i pokazy przyrządzania sushi. Specjalny popis da słynna na świecie grupa Samurai Sword Artists, przedstawiająca unikalny styl władania mieczem – Kamui, której członkowie wystąpili w scenach kaskaderskich w filmie Kill Bill Quentina Tarantino.

Japoński tydzień Foto: materiały_prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz