Lifestyle

Jak technologie zmienią nasz świat?

Nowe technologie mają  sprawić, że życie będzie prostsze, oraz doprowadzi do pozytywnych zmian społecznych. Wnioski ekspertów firm technologicznych dotyczą m.in. wirtualnej rzeczywistości (virtual reality) i przewidują zacieranie się granic między codziennym życiem a cyfrowymi możliwościami internetu, co doprowadzić ma do zwiększenie świadomości społecznej młodszych konsumentów.

Virtual reality SamsungaPrzewidujemy, że rok 2016 będzie rokiem transformacji technologii – mówi Felix Heck, dyrektor Biura Samsung Design Europe (SDE) – Jesteśmy przekonani, że dzięki superszybkim łączom internetowym, rozpowszechnieniu się transmisji danych oraz rozwojowi wirtualnej rzeczywistości, będzie to rok, w którym świat cyfrowy będzie w coraz większym stopniu odnosił się do świata fizycznego w naszych domach, na naszych drogach i w innych miejscach. Siłą napędową nowych trendów będą młodsze pokolenia, które w coraz większym stopniu oczekują od firm odpowiedzialnych społecznie postaw.

W przyszłym roku jakość i prędkość mobilnego łącza internetowego będzie prawdopodobnie lepsza niż prędkość domowej sieci szerokopasmowej w europejskich miastach. To szansa na nowe możliwości dla zupełnie nowych aplikacji i usług.

Ponieważ tempo zmian technologicznych cały czas rośnie wszystko wskazuje, , że Internet będzie rozwijać się w sposób, w którym kontakt z użytkownikiem nie będzie następował tylko poprzez zmysły wzroku i słuchu. Intensywny rozwój innowacji świata wirtualnego wskazuje, że elementem komunikowania się w Internecie będzie również zmysł dotyku.

Rozwiązania Fibaro

Rok 2016 będzie początkiem zmian w kierunku bardziej emocjonalnej, wciągającej i sensorycznej technologii. Nazywamy to inteligentną empatią – komentuje Camille Hammerer, dyrektor laboratorium Trend Experience w SDE -.Od przedmiotów, które służą konkretnym celom lub funkcjom, do autentycznych inteligentnych produktów i usług, które w płynny sposób integrują się z czynnościami codziennego życia i zmieniają je w nowy sposób.

Zgodnie z zeszłorocznymi przewidywaniami wirtualna rzeczywistość wkroczyła już do sprzedaży detalicznej.

Zestawy rzeczywistości wirtualnej Gear VR służą jako narzędzia dla firm turystycznych takich jak Thomas Cook i producentów samochodów, którzy mogą dzięki nim zaoferować “wirtualny” dostęp do swoich produktów i oferty usług dla klientów w sklepie i w domu.

W ostatnich latach często nagłaśniane były przewidywania dotyczące powstania inteligentnego domu. Firma Strategy Analytics jest przekonana, że w przyszłym roku w 18% domów w Wielkiej Brytanii pojawi się jakaś forma inteligentnej technologii domowej oparta na nowych, budzących zainteresowanie produktach i usługach, które pozwalają na sterowanie funkcjami domu za pomocą telefonu komórkowego.

Dynamiczny rozwój połączonych w sieć urządzeń nie zatrzyma się jednak na drzwiach wejściowych. Inteligentne, innowacje rozwiązania w zakresie urządzeń podłączonych do Internetu będą przechodzić z domu do samochodu, czego końcowym efektem będzie powstanie w najbliższych latach pierwszych autonomicznych samochodów.

Samochody bez kierowcy nie są już domeną science-fiction. Na początku bieżącego miesiąca Samsung ogłosił plan utworzenie nowego zespołu, którego prace będą się skupiać głównie na technologii motoryzacyjnej.

Samsung przewiduje także, że będziemy rozwijać nowe, bardziej inteligentnei technologie, tak aby pomóc firmom reagować na to pragnienie tworzenia bardziej świadomych społecznie marek. Dzięki takim zjawiskom jak crowdsourcing i crowdfunding rozwój nowych technologii pozwoli rozwiązać takie problemy jak zrównoważony rozwój i brak kompetencji informatycznych na rynku pracy.

Virtual reality

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz