Aglomeracja

Jak internet, to tylko najlepszy!

internet nad jeziorem  Foto: UMiG w Swarzędzu

Dzięki dużej konkurencji na rynku firm dostarczających sieć każdy z nas może mieć bardzo dobre, stabilne połączenie z internetem w swojej komórce i na komputerze. Jeśli marzy nam się dobry internet mobilny, warto pomyśleć o LTE. Jest to standard wypierający obecnie obowiązujący 3G, umożliwiający znacznie szybszy transfer danych. Który operator jest w stanie dostarczyć najlepsze rozwiązania tego typu?

Internet domowy czy mobilny?

Warto najpierw przemyśleć, czy wolimy mieć internet w domu, czy też chcemy łączyć się z siecią za pomocą urządzenia przenośnego, np. smartfona. W tym pierwszym przypadku nie trzeba liczyć się z limitem transferu danych, a dzięki routerowi obsługującemu Wi-Fi można używać sieci bezprzewodowej w zasięgu. Z drugiej jednak strony internet mobilny pozwala na korzystanie z sieci na urządzeniach przenośnych, gdziekolwiek by się nie było. Tu jednak minusem jest ograniczony transfer danych – liczba gigabajtów uzależniona jest od rodzaju abonamentu. Obojętnie od tego, jaki internet chcemy, Inea ma do zaproponowania oba rozwiązania. Użytkownik może zdecydować się zarówno na korzystanie z sieci za pomocą komputera, jak i wykupić abonament na internet LTE. To nowoczesne rozwiązanie umożliwia przesył danych z prędkością do 10 Mb/s. Daje to wygodę użytkownikom mobilnym.

Zalety internetu domowego

Jeśli abonent nie potrzebuje mieć internetu w komórce czy na tablecie, warto zadbać o to, aby sieć w domu działała z dużą prędkością. Umożliwi to nie tylko wygodne przeglądanie stron www, ale również korzystanie z serwisów streamingowych czy szybkie pobieranie dużych ilości danych. Internet dostarczany za pomocą kabla może mieć znacznie większą przepustowość, dlatego też w ofertach providerów sieci znajdują się nawet opcje 500 Mb/s. Oczywiście te najwyższe szybkości możliwe są jedynie wtedy, gdy istnieje dla nich odpowiednia infrastruktura, a więc w praktyce nie dotrą do wszystkich. Jednak aby cieszyć się z wymienionych wcześniej rzeczy, wystarczy spokojnie 20 Mb/s. Szybkość ta dostępna jest już niemal wszędzie.

Jak wybrać najlepszy internet? Aby podjąć najlepszą decyzję, warto wiedzieć, jaki internet będzie nam potrzebny. Jeśli korzystamy ze wspomnianych usług online, to im szybszy, tym lepiej. Ale w sytuacji, gdy korzystamy z sieci tylko do przeglądania stron, wówczas wystarczy szybkość do 8 Mb/s. Warto także sprawdzić dostępne w ofercie providera pakiety internet + telewizja, które zawierają zarówno szybki internet, jak i określoną liczbę kanałów TV, a koszt takiego zestawu jest mniejszy niż abonamentu za sam tylko internet.

Internet LTE

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz