Sport

Jak dojadę na mecz z Zagłębiem Lubin?

kibice panorama  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dzisiaj o godzinie 18.30 ostatni mecz jesiennej rundy T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań,a Zagłębiem Lubin. Na tę okazję ponownie przygotowano dodatkowy wzmocniony tabor komunikacyjny, który ma ułatwić kibicom dotarcie na Stadion Miejski.

kibice panorama Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Komunikacja autobusowa przed meczem:
W godzinach 16:30-18:30 linie autobusowe T2 oraz T3 zostaną wzmocnione, a linia nr T1 będzie kursować z Ronda Kaponiera do przystanku „Bułgarska”. Wyłączony zostanie z użytkowania przystanek „Rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego” na wysokości ulicy Niecałej w zamian do dyspozycji pozostaje przystanek „Wojskowa” usytuowany na ulicy Grunwaldzkiej, przez który kursować będą ze zwiększoną częstotliwością autobusy linii nr T2.

Komunikacja autobusowa po meczu:
Zwiększona ilość autobusów na liniach nr T2 i T3. Linia nr T1 będzie kursować z Ronda Kaponiera do przystanku „Bułgarska” przez co wyłączony z użytkowania zostanie przystanek „Rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego” na wysokości ulicy Niecałej. Pasażerowie proszeni są korzystanie z przystanku „Wojskowa” usytuowanego na ulicy Grunwaldzkiej.
Ruch autobusów na ulicy Bułgarskiej zostanie czasowo wstrzymany po zakończeniu meczu. Wszystkie autobusy linii nr 50, 63, 91 oraz A skierowane zostaną objazdem przez ulicę Grochowską i Promienistą (autobusy zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach na trasie objazdu):

Linia nr 50 (w obu kierunkach)
OGRODY – … – Bułgarska – Marcelińska – Grochowska – Promienista – Ściegiennego – … – GÓRCZYN
Linia nr 63 (w obu kierunkach)
GARBARY – … – Bukowska – Grochowska – Promienista – Ściegiennego – … – GÓRCZYN
Linia nr 91 (w obu kierunkach)
OS. SOBIESKIEGO – … – Bułgarska – Marcelińska – Grochowska – Promienista – OS. KOPERNIKA
Linia A (w obu kierunkach)
M1 CENTRUM HANDLOWE – … – Bukowska – Grochowska – Promienista – OS. KOPERNIKA

Przystanek autobusowy „Bułgarska” dla linii nr T2 i T3 w kierunku centrum zlokalizowany zostanie za skrzyżowaniem z ulicą Jugosłowiańską.

Okresowe bilety trasowane zachowują swoją ważność na trasach objazdu.
Posiadanie karnetu na dzisiejsze spotkanie upoważnia do przejazdu środkami komunikacji miejskiej bez dodatkowych opłat, 2 godziny przed meczem oraz 3 godziny po zakończeniu meczu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz