POZnań

Jaśkowiak wygrywa z Grobelnym – sondaż

wybor  Foto:

urna wyborczaKampania wyborcza przed II turą wyborów Prezydenta Poznania potrwa już tylko godzin. Mieszkańcy do urn pójdą już w niedzielę. Sondaż przeprowadzony z środę wskazuje, że wybory wygra Jacek Jaśkowiak.

Sondaż na zlecenie Głosu Wielkopolskiego przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych dzwoniąc do poznaniaków w środę. Różnice poparcia są jednak niewielkie i ostateczny wynik zależeć będzie między innymi od frekwencji.

Na Jacka Jaśkowiaka zagłosowałoby 47,3% osób, które deklarują udział w wyborach. Taki wynik dawałby mu zwycięstwo nad obecnie urzędującym Prezydentem. Chęć poparcia Ryszarda Grobelnego wyraziło 45,3% wyborców.

Frekwencja wyniesie prawdopodobnie około 32%. Co ważne, nieco ponad 7% nie jest jeszcze zdecydowanych na kogo ostatecznie odda swój głos.

Różnica pomiędzy wynikami osiągniętymi między kandydatami jest niemal na granicy błędu statystycznego. To zapowiada bardzo intensywne ostatnie godziny kampanii i emocje podczas ogłaszania pierwszych, sondażowych wyników po zamknięciu lokali wyborczych w niedzielę. Dużą niewiadomą jest też kiedy zostaną ogłoszone oficjalne wyniki.

Instytut Badań Rynkowych i Społecznych sondaż przeprowadził na reprezentatywnej grupie poznaniaków.

wyniki sondażu wyborczego IBRIS dla Głosu Wielkopolskiego Foto: zdjęcia kandydatów z profili na FB

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz