K U L T U R A

Izabela Łęcka na Insta – wystawa w Bibliotece Raczyńskich

Biblioteka Raczyńskich - wystawa  Foto: materiały prasowe

Choć trwają wakacje Biblioteka Raczyńskich zachęca do czytania lektur szkolnych. Czytelnicy na bibliotecznym facebooku wybrali najgorzej wspominane lektury szkolne, które znajdą się na specjalnej wystawie!

Na ekspozycji „Kanon lektur nieczytanych” zaprezentowanych zostanie 11 lektur, które wskazywali czytelnicy, ale pokazane zostaną z przymrużeniem oka.

Szalejąca na Instagramie Izabela Łęcka. Plotkarskie doniesienia z wesela Rydla. Mieszkańcy Lipiec, którzy żyją zgodnie z hygge. Szukamy też punktów łączących „Dziady” z „Gwiezdnymi wojnami”, a także zastanawiamy się na ile obawy Żeromskiego przed cenzurą wpłynęły na odbiór postaci Tomasza Judyma. Dla odwiedzających wystawę bibliotekarze przygotowali też kilka zadań – m.in. przepisanie prozą „Pana Tadeusza” lub narysowanie łąki zgodnej z opisem Elizy Orzeszkowej.

Wystawę wzbogacają memy i gify przygotowane m.in. przez uczniów poznańskich szkół średnich, które udowadniają, że lektury cały czas są tematem ważnym i inspirującym.

Wystawę w gmachu głównym Biblioteki Raczyńskich można oglądać do 15 września. A 11 września odbędzie się rozmowa Kanon lektur nieczytanych: jak przerabiać lektury? w której wezmą udział poznańscy poloniści, proponujący swoim uczniom nietypowe podejście do literatury.

Użyte w artykule zdjęcia: TD, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz