Aglomeracja

Inspiracje do domu i zagrody na targach w Marszewie

Targi rolnicze Marszewo  Foto: WODR Poznań / materiały prasowe

Mimo zmiennej pogody, Jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ „Przyjazna energia w domu i zagrodzie” cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających, którzy mogli zaczerpnąć inspiracje do swojego ogrodu, a także poznać innowacje stosowane w rolnictwie. To ostatnie tegoroczne targi organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Targi w Marszewie po raz kolejny przyciągnęły tłum ludzi, których nie odstraszyły ciemne chmury i niepewna pogoda. Odwiedzający przechadzali się między stoiskami oglądając rośliny, próbując regionalnych smaków i rozmawiając z fachowcami o nowościach w rolnictwie i ogrodnictwie.

Wydarzenie odbyło się pod hasłem odnawialnych źródeł energii, które niezmiennie stanowią ważny temat dla rolników. Zainteresowani mogli uzyskać porady dotyczące wykorzystania „zielonej energii”, a także obejrzeć instalacje fotowoltaiczne, turbiny wiatrowe i magazyny energii.

Targi rolnicze są szansą na poznawanie innowacji i pozyskiwanie nowych rozwiązań do swoich gospodarstw rolnych, ale też okazją do integracji całego środowiska. To nie tylko merytoryczne rozmowy, ale również możliwość wspólnego spędzenia czasu oraz doświadczenia kultury regionalnej – podkreślała Alicja Stachowiak, zastępca dyrektora Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Podczas oficjalnej ceremonii rozstrzygnięto konkurs pod nazwą „Skarby wielkopolskiej spiżarni”. Zwycięskie Koła Gospodyń Wiejskich otrzymały nagrody rzeczowe, a wszystkie konkursowe dania były przeznaczone do degustacji na stoiskach w pawilonie handlowym.
Nieopodal placu głównego, na poletkach demonstracyjnych WODR odbyły się prezentacje odmiany kukurydzy. Kolekcjom towarzyszyły stoiska producentów, którzy wyjaśniali wszystkie kwestie związane z uprawą tego warzywa.


Ciekawą atrakcją dla odwiedzających był pokaz artystyczny w wykonaniu Sylwii Osińskiej, miejscowej malarki. Artystka wraz z grupą chętnych osób tworzyła dzieła za pomocą farb, starych gazet oraz materiałów przeznaczonych do recyklingu.

Tegoroczny sezon targów organizowanych przez WODR w Poznaniu dobiegł końca. W przyszłym roku, w dniach 3-5 czerwca Ośrodek będzie organizatorem Krajowych Dni Pola Sielinko 2023, czyli najważniejszej imprezy rolniczej w Polsce poświęconej innowacjom w rolnictwie.

Użyte w artykule zdjęcia: WODR Poznań / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz